Лудогорец наивно изпусна да бие в Ларнака и се сбогува с Европа

Лудогорец завърши при 1:1 с АЕК Ларнака в среща от груповата фаза на Лига Европа в дебюта на новия треньор на разградчани Антони Здравков и взе първата си точка в турнира.

Първото полувреме премина с поделено предимство, като в първия четвърт час разградчани тотално разбиха съперника, но вкараха само един гол, дело на Лукоки в седмата минута (1:0). Моци удари греда, попадение на Лудогорец беше отменено заради засада, а Кампаняро и Кешерю също имаха възможности да се разпишат.

АЕК живна след гол от дузпа в 26-ата минута за нарушение на Ренан срещу Тричковски, а Ларена вкара за 1:1 от бялата точка. Бразилският вратар определено носи вина за наказателния удар, тъй като връхлетя с крак върху съперника си при опита си да улови топката с ръце. До края на полувремето домакините поглеждаха все по-често към българската врата, но така и не стигна до опасни удари.

Домакините от АЕК започнаха по-активно втората част и заложиха на бързи атаки по крилата, като в 54-ата минута се разминаха с гола при удар на Хевел. В близките 10 минути Тричковски можеше да вкара с глава, а малко по-късно вратарят на Лудогорец - Ренан на два пъти чистеше топката с глава извън наказателното си поле.

Антони Здравков смени двамата си дефанзивни полузащитници Кампаняро и Дяков, за да пусне Гуралски и Махлангу, както и освежи атаката с Швиерчок, който замени статичния Кешерю. Домакините обаче продължиха да бъдат по-опасни заради по-малкото грешки, които допускаха в подаванията пред наказателното поле на Ренан, докато последният пас на разградската атака определено не вървеше, пише блиц.

В крайна сметка двубоят завърши наравно (1:1) и двата тима взеха по точка, която им е първа в груповата фаза на Лига Европа. В другата среща Цюрих победи Байер (Леверкузен) с 3:2 и почти сигурно продължава напред с 9 точки, докато "аспирините" са с 6 - 5 повече от Лудогорец и АЕК три мача преди края.

Следващият мач на Лудогорец в Европа е на 8 ноември - домакинство на АЕК (22:00 часа), като в същия ден Байер (Леверкузен) посреща лидера Цюрих.