Лудогорец набира скорост в А група с бой в Пловдив

Шампионът Лудогорец почна да напипва верния ритъм в А група, след като днес възпитаниците на Георги Дерменджиев разпиляха Локомотив (Пловдив) на „Лаута”, побеждавайки категорично с 4:1 в мач от 4-ия кръг на А група.

Герой на мача беше Кишада, който даде заявка за титулярното място на Роман Безяк с два гола в 11’ и 19’, а освен това в 34’ се отчете с асистенция към новото попълнение Вандерсон, който също изигра силен двубой.

Големият грешник за домакините пък се оказа Йордан Господинов, който в 11’ изчисти топката право в тялото на Кишада, допускайки фрапантен гол, с който целият план на домакините се провали рано-рано.

Все пак Локомотив вкара за 1:4, като Карагерен се разписа след грешка на Иван Чворович.

Така след грешките в първите два мача, Лудогорец вече има 7 точки и не е допускал гол в 3 поредни мача, въпреки че има сериозни проблеми в защита. „Смърфовете” са с 5 точки и заемат 7-о място в подреждането. Шампионите се изравниха с ЦСКА на 2-ото място. Лидер е Ботев (Пд) с точка повече.

Срещата можеше да не приключи с толкова категоричен резултат за Лудогорец, ако още в 4’ домакините бяха повели в резултата. Дани Кики беше изведен в наказателното поле, но Чворович с прекрасна намеса успя да парира нападателя на домакините. Оттам нататък на терена имаше само един отбор и това беше този на „орлите”.

В 11’ гостите материализираха преимуществото си, възползвайки се от изключителна глупост на Господинов. Той беше приближен от Кишада и в опит да изрита топката напред, стреля право в бразилеца, а топката попадна във вратата – куризен гол и 1:0 за шампионите.

Само 8 минути по-късно резултатът набъбна до 2:0, като този път защитата на „смърфовете” носеше сериозна вина. Анисе се промъкна през центъра и пусна за Кишада, който нямаше проблем за втори път да прониже Господинов, този път използвайки голмайсторските си качества – 2:0.

До полувремето резултатът вече беше класически, след като в 34’ новото попълнение Вандерсон се възползва от чудесен пас по тревата от Кишада и простреля Господинов за 3:0 – за малко повече от половин час „орлите” решиха срещата.

Темпото в мача падна драстично след головете, като Локомотив не успя да се възползва от по-отпуснатата игра на своя гост. От своя страна, Лудогорец вкара още един гол в началото на второто полувреме, като Анисе комбинира добре с Мисиджан, който с красив удар направи 4:0 в полза на шампионите.

До края Дани Кики единствен тормозеше защитата на Лудогорец, но безуспешно, а Кишада на два пъти пропусна да реализира своя хеттрик. Все пак пловдивчани успяха да вкарат в добавеното време, след като Чворович не се намеси добре и Карагерен реализира отбитата от него топка - 1:4 за Лудогорец.