Лудогорец може да не бъде поставен в жребия?

снимка: fifa.com

Съществува вероятност българският шампион Лудогорец да не бъде поставен в плейофната фаза на Шампионската лига.

Sporta.bg припомня, че днес ще се тегли жребият за последните квалификации на Шампионската лига.

Лудогорец има уникален шанс да стане втория български отбор в групите на най-силния футболен турнир след като разградският тим е сред поставените отбори след отпадането на Селтик и Динамо (Загреб).

Вчера обаче в УЕФА се проведе спешна среща заради проблем с картотека на полски футболист за мача между Легия (Варшава) и Селтик (Глазгоу).

Шотландският тим отпадна от надпреварата, но е подал жалба за неправомерно използване на Бартон Бережински.

Проблемът идва от там, че Бережински е получил червен картон в последния си двубой в Лига Европа миналия сезон с отбора на Аполон (Лимасол). Въпросният Бережински обаче е играл само последните две минути за полския шампион за победата с 2:0 над Селтик в последния двубой.

ОТ УЕФА ще разследват случая и се очаква да обявят своето решение преди жребия днес по обяд, като очакват и обяснение от Легия.

BBCприпомня случая от 2010-а година, когато Дебрецен използва неправомерно футболиста Петер Мате срещу българския Литекс. Тогава българите искаха да получат служебна победа.

От Дебрецен си признаха грешката и се извиниха, за което получиха 15 хиляди евро глоба. Въпросният футболист влезе в игра при резултат 4:1 за унгарците в последните три минути и УЕФА реши, че той не може да повлияе на играта.

Така че има много малка вероятност от УЕФА да накажат Легия със служебна загуба заради футболист, който също се появява в последните минути при решен мач.