Лудогорец изстрада успеха срещу Локомотив (Пд) и отново се изкачи на върха (СНИМКИ)

Лудогорец успя да победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в последния двубой от 22-ия кръг на А група и си върна първото място в класирането, и преднината от две точки пред Левски.

Успехът обаче не дойде никак лесно за шампионите, които въпреки че атакуваха през целия двубой и не дадоха много шансове на своите гости да погледнат към вратата на Владислав Стоянов, успяха да вкарат така ценното попадение едва три минути преди края на редовното време.

Негов автор стана резервата Жуниор Кишада, а то дойде с голяма доза късмет след разбъркване в наказателното поле на „смърфовете".

Така Лудогорец прекъсна серията си от два поредни мача без победа и без вкаран гол, записвайки трети успех от началото на пролетния полусезон. Локомотив пък остава на седма позиция с актив от 32 точки.

Две интересни имена започнаха в титулярния състав на Ивайло Петев. Сред стартовите 11 място намери Шоко, който през този сезон до тук имаше изиграни само 8 минути. Неговото пускане в игра обаче бе обосновано от липсата на наказания Жуниор Кайсара и контузения Йордан Минев. Място на терена намери и Мирослав Иванов, който в последните два мача на разградчани остана на пейката.

В първите минути на срещата по-активният тим на терена бе този на домакините. До опасни положения пред вратата на Йордан Господинов обаче не се стигаше. Първото такова дойде в 19-та минута. Тогава разградчани получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Мирослав Иванов, който стреля опасно, но стражът на локомотивци изби. При последвалия корнер отново Миро Иванов можеше да се разпише директно от корнер, но отново Господинов внимаваше и извади кълбото преди да е преминало с пълния си обем голлинията.

Тези две положения дадоха силен импулс в играта на домакините и в следващите минути те притиснаха своя съперник в неговата половина, като почти не му даваха възможност да изнесе топката.

Първото по-сериозно положение пред вратата на Владислав Стоянов дойде в 25-та минута. Гулдан успя да избие топката в ъглов удар след пробив на Христо Златински. При изпълнението му Рангел Абушев надскочи Михаил Александров, но за щастие на „орлите" не успя да намери добре топката с глава и да изненада техния страж.

Натискът на Лудогорец обаче продължи и в 29-та минута Станислав Генчев лекомислено бе оставен да стреля пред наказателното поле на Локомотив, но силният му удар профуча опасно над напречната греда.

В 40-та минута и Маламов от състава на Стефан Генов пробва да затрудни Владо Стоянов с шут от над 20 метра. Полузащитникът много добре насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Лудогорец, но стражът на шампионите показа много добър рефлекс и успя да избие. В ответната атака и домакините отвърнаха с мощен, но неточен шут на Витиня и така двата отбора се прибраха при нулево равенство на почивката.

На почивката Ивайло Петев действа смело и замени капитана Емил Гъргоров с Жуниор Кишада. В състава на Локомотив пък се появи Четин Садула на мястото на Станислав Маламов.

Второто полувреме започна с вихрен натиск на Лудогорец. В 57-та минута той даде резултат, след като топката като по чудо не навести мрежата на Господинов. Мирослав Иванов центрира в наказателното поле от фаул, Гулдан отигра с глава, бранителите на пловдивчани не успяха да изчистят и кълбото стигна до Марселиньо. Звздата на Лудогорец обаче от няколко метра я прати точно в обсега на Господинов и той отрази.

Три минути по-късно „орлите" отново направиха сериозен пропуск. Мишо Александров намери Мирослав Иванов и той стреля много силно, но вратарят на Локомотив за пореден път се прояви геройски и изби топката в напречната греда, след което тя излезе в корнер.

Въпреки че двубоят се играеше почти изцяло в половината на „смърфовете", така необходимото попадение така и не падаше. Гостите пък почти не погледнаха към вратата на Владо Стоянов през вторите 45 минути, но самоотвержено успяваха да опазят вратата си суха.

Головата немощ изнерви домакините, а техните гости плътно се бяха прибрали в своята половина, пазейки равния резултат. Футболистите на Стефан Генов бяха много близо до това да изпълнят задачата си, но в 87-та минута разградчани все пак стигнаха до гол. Иван Стоянов центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, след което Моци засече топката с глава и я отклони към задната греда, където Кишата бе оставен непокрит и отблизо вкара за 1:0, а стадионът в Разград избухна.

В малкото минути до последния съдийски сигнал футболистите на Стефан Генов направиха опит да върнат гол, но не успяха да направят нищо сериозно и логично загубиха срещата.