Лудогорец изригна срещу "неадекватен" съдия

снимка: ludogorets.com

Неадекватен испански съдия бе в основата на третата загуба на Лудогорец на турнира "Марбея Къп".

С това изречение започва репортажът на официалния сайт на шампионите, посветен на поражението им с 3:1 от Лех (Познан) вчера.

След края на двубоя „орлите" от Разград окупираха последното 8-мо място в класацията на приятелския турнир в Испания, като имат три загуби в трите си мача.

Атлетико (Паранензе) разгроми Лудогорец с 6:2 в първата контрола, след което последва загуба с 0:1 на румънския Оцелул, за да дойде и 1:3 от Лех.

Материалът за мача с отбора на Александър Тонев натрапва, че главният арбитър не само е в основата, но е и единствената причина да се стигне до поражението с 1:3 от полския отбор.

Преди почивката арбитърът не отсъди чиста дузпа в полза на Лудогорец, с което предизвика гнева на Ивайло Петев.

През втората част испанецът не посмя да изгони десният бек на Лех Чесей, който удари без топка Светослав Дяков.

Реферът съвсем закопа Лудогорец секунди преди втория гол на поляците.

Тогава той не даде фаул за шампионите в средата на терена след брутално влизане в краката на Митчел Бургзорг, но свири пряк свободен удар за съперника, от който падна второто попадение", пише още официалният сайт на Лудогорец.

Заглавието „Пак съдия..." препраща потребителите към предишната загуба с 0:1 от Оцелул, когато Йордан Минев получи червен картон, а румънците спечелиха с гол от дузпа.

Тези действия на съдиите навлякоха гнева на официалния сайт на „орлите", който също не пропусна да подчертае ролята на реферите.

Единственият мач за „Марбея Къп", в който не се чуха никакви претенции към арбитрите, беше първият срещу Атлетико (Паранензе), загубен с изразителното 2:6.

Тогава дори финансовият благодетел на Лудогорец Кирил Домусчиев звучно заяви, че тимът му е бил доста приземен и вкаран в реалността.