Лудогорец изпусна лидера в Чехия на турска земя

Отборът на Лудогорец не победи и във втория си контролен мач на турска земя. Селекцията на Георги Дерменджиев извъртя 1:1 с лидера в полския шампионат Ягелония.

"Орлите" определено бяха по-добрият отбор, но станаха жертва на твърдата и на моменти грубиянска игра на съперника. Българският тим поведе в резултата след 65 минути игра, когато Кешеру засече отлично центриране на Мисиджан. За съжаление родният първенец не съумя да задържи своята преднина и четири минути преди края, литовецът Чернич изравни.

Така "зелените" направиха второ поредно реми 1:1, тъй като преди няколко дни по подобен начин завърши и спаринга срещу руския Арсенал (Тула).

Първото опасно положение в този двубой дойде след точно четвърт час. То бе за българския шампион, но играч в "зелено" прати коженото кълбо над горната греда. Като цяло битката през първата част изобилстваше от тежки единоборства. В жертва на безкомпромисните поляци се превърнаха Кампаняро и Джонатан Кафу.

Малко по-късно украинският бранител Иго Пластун сътвори поредната си грешка, след като в опита си да изнесе играта, подари топката на съперников състезател. За негова радост, критичната ситуация набързо бе овладяна от неговите колеги.

До почивката Ягелония пробва на два пъти своя късмет след центрирания от фаул. Борян и бранителите пред него обаче останаха стабилни. В атака разградчани пък не притежаваха необходимия мерник, след като с далечни изстрели не сполучиха Лукас Саша и Густаво Кампаняро.

15-те минути почивка сякаш подействаха благотворно на лудогорци, които започнаха второто полувреме по доста офанзивен начин. На два пъти вратарят на Ягелония трябваше да се намесва при удари на Мисиджан и Кешеру. Неизбежното за лидера в полското първенство все пак се случи в 65-ата минута, когато румънската голова машина на Лудогорец се разписа. Кешеру засече центриране отдясно на Мисиджан и с глава опъна вражеската мрежа.

Орлите" бяха близо до реализирането на втори гол в 74-ата минута. Кешеру изигра много мъдро една ситуация, извеждайки сам срещу вратаря Лукоки. Нароченият за гонене футболист обаче не демонстрира класа и пропиля изгодното положение.

Шест минути преди края Ягелония стигна до своя добър шанс за изравняване. Играч на поляците изпълни нещо средно между удар от фаул и остро подаване, което се наложи да бъде избито с вещина от появилия се след почивката Даниел Наумов.

За съжаление Лудогорец не успя да удържи своята преднина и в 86-ата минута беше оформено крайното 1:1. Голямата звезда на Ягелония - Фьодор Чернич демонстрира своя голов нюх и с изстрел от около 20 метра не остави шанс на Наумов.