Лудогорец излъга ЦСКА и превзе "Българска армия"

Лудогорец направи решаваща крачка към трета поредна титла на България, след като днес на „Българска армия” изигра слаб двубой срещу ЦСКА, но стигна до победа с 1:0 над „червените” в мач от 3-ия кръг от първата седмѝца на А група.

През първото полувреме играта беше изравнена, но Лудогорец имаше по-добрите положения. Райс М’Боли обаче записа силни минути и се отчете с две ключови спасявания. Вторите 45 минути минаха под диктовката на ЦСКА, но това не доведе до положителен резултат въпреки отличните положения пред Менди, Чочев и Гъргоров.

Грешка в защитата на ЦСКА в 77’ се оказа решаваща, след като Ешпиньо уцели греда след пряк свободен удар, а защитата позволи на Марселиньо и Абало да опитат да довкарат топката. В крайна сметка, испанецът сполучи и донесе победата на своя тим, благодарение на колективната грешка на „армейската” защита.

4075529

Така Лудогорец отново се оказа непобедим за ЦСКА в първенството, като разградчани вече имат 5 победи и 2 равенства срещу този съперник. Стойчо Младенов пък вече е с 4 загуби срещу Лудогорец.

„Орлите” поведоха и с 6 точки на върха в класирането, като имат 64 точки срещъ 58 на Литекс. ЦСКА е на 3-о място с 55 пункта и минимален шанс за титлата.

Тони Силва най-накрая почна като титуляр за ЦСКА, като замени Неманя Милисавлевич в стартовия състав. Иван Маркович пък отново почна като титуляр. В състава на Стойчо Стоев имаше повече проблеми, като Дяков, Златински и Кайсара останаха извън групата. Бурзорг, Ешипьо и Шоко заеха техните места.

4075540

В първите минути на двубоя ЦСКА установи натиск над съперника, като се стигна до две опасни атаки по крилата. Лудогорец влезе в познатата роля от Лига Европа на контраатакуващ тим.

В 12' се отвори такава възможност за атака и Марселиньо можеше да намери Безяк в наказателното поле, но в последния момент Валентин Илиев се намеси и изчисти топката. Тони Силва пък пробва удар от границата на наказателното поле, но беше неточен в 17'.

Резултатът можеше да бъде открит в средата на полувремето, но Илиев фаулира излизащия на добра позиция Марселиньо. Последва жълт картон за капитана на домакините, а минута по-късно от 14 метра Бурзорг стреля много неточно.

4075532

Най-добрата атака за Лудогорец дойде в 29', когато Мисиджан и Минев комбинираха отлично и българският национал беше изведен в наказателното поле, но подаването му към Безяк беше пресечено. При центрирането от корнер Райс М'Боли успя да спаси.

Само минута по-късно Безяк получи в наказателното поле, обърна се между Илиев и Менди и стреля мощно, но М'Боли парира блестящо. Първият точен изстрел на ЦСКА пък дойде в 35', но Чочев стреля слабо с глава от 10 метра.

Лудогорец получи още един прекрасен шанс за гол, след като в 43' Марселиньо се отчете с нов хубав пробив и стреля силно, но отново М'Боли беше последната преграда пред гола - 0:0 след първите 45 минути.

4075541

Втората част едва не почна с гол за ЦСКА, след като Емил Гъргоров пробва центриране отляво. Стоянов успя д боксира, но в тялото на Козмин Моци. За щастие на шампионите, топката не влезе във вратата. Лудогорец отговори с опасен удар на Марселиньо, но отново М'Боли се намеси отлично.

Последва натиск на ЦСКА, като Гъргоров внесе сериозно напрежение в наказателното поле на Лудогорец и беше близо до попадение, но Стоянов спаси, а освен това и съдията отсъди странна засада на нападателя.

В 66' ЦСКА изпусна най-добрата си ситуация. Емил Гъргоров центрира от корнер, а Попов успя да отклони топката към далечната греда. Там Менди се протегна максимално, но не успя да засече топката от метър в опразнената врата. Малко по-късно и Чочев изскочи на добра позиция, но стреля в аут.

4075543

По-добрата игра на "червените" през второто полувреме нямаше значение в 77', когато гостите удариха своя съперник. Ешпиньо стреля в гредата от пряк свободен удар, а топката остана в игра. Защитата не се намеси добре и позволи на Марселиньо да стреля с пета. М'Боли отново спаси, но при добавката нямаше кой да спре влезлия като резерва Абало - удар и 0:1 за шампионите.

Последва влизане на терена на Ди Вани, но отново М'Боли беше в центъра на събитията, спасявайки удар отново на Абало. В 89' пък испанецът изведе Кишада сам срещу вратаря, но бразилският стрелец прати топката в аут. ЦСКА пък така и не намери начин да стигне до равенството.