Лудогорец изкопчи равенство срещу Рубин

Лудогорец постигна престижно равенство 1:1 в контрлна среща с руския Рубин. Двубоят се игра в турския курорт Белек и изправи един срещу друг два от участниците в Лига Европа през пролетта.

Двата тима изиграха равностоен двубой. Руснаците откриха в 56-а минута чрез Мухамечшин, след което Лудогорец наложи натиск и в крайна сметка в 89-а минута Теро Мантула изравни.

Двамата треньори изпробваха различни състави през двете полувремена, а това бе втора проверка за „орлите“ през зимната пауза. В първия си мач те надвиха Пирин (Благоевград) с 5:1. Следващият двубой на разградчани е срещу румънския Клуж на 25 януари.

Наставникът на българските шампиони Стойчо Стоев заложи на Владислав Стоянов на вратата, а пред него в защита разположи Йордан Минев, Козмин Моци, Георги Терзиев и Шоко. В халфовата линия действаха Фабио Ешпиньо, Даниел Абало Светослав Дяков и Марселиньо, а на върха на атаката започна Жуниор Кишада. Шанс за изява получи новото попълнение Йерун Луму.

Рубин започна срещата по-активно, но в първите минути двата тима не създадоха кой знае какви голови положения. В 16-а минута Марселоньо имаше възможност да застраши вратата на Сергей Рижиков от фаул, но удрът ми мина на сантиметри от гредата в аут.

Най-чистото голово положение за руснаците пък дойде в 25-а минута. Тогава Еременко стреля опасно по посока на вратата, но Козмин Моци изби от голлинията и запази равенството.

Десетина минути по-късно Жуниор Кишада излезе на добра позиция за стрелба, но пропусна. Шампионите на България успяха да изнесат играта в предни позиции в последните минути на първото полувреме, но не и да отбележат гол. На ответната врата Владислав Стоянов отрази удари на Прудников и Гьокдениз Карадениз.

През втората част и двамата треньори смениха почти целите си състави. В игра за тима на Стойчо Стоев остана само централният бранител Козмин Моци, който в 76-а минута бе заменен от Димо Бакалов.

Рубин започна по-добре второто полувреме и в 54-а минута Мухамечшин се възползва от грешка на българите пред наказателното им поле, за да стреля, но Чворович се намеси. Две минути по-късно Рубин излезе напред в резултата. Азмоун аиситира на Мухамечшин, последният стреля от границата на наказателното поле и бе точен за 1:0.

В 62-а минута Коронов от състава на Рубин получи втори жълт, съответно червен картон, но според предварителната договорка руският тим не остана с човек по-малко, а бе извършена смяна и в игра се появи Нуров.

Лудогорец видимо натисна своя съперник. Христо Златински, Жуниор Кайсара и Върджил Мисиджан пробваха изстрели към вратата на Арлаускис, но без особен успех.

Офанзивната игра на българите даде резултат в 89-та минута. Тогава Себастиан Ернандес центрира от фаул, защитата на Рубин първоначално изби топката, но тя бе върната обратно в наказателното поле, където с удар отблизо Теро Мантула изравни.