Лудогорец и Стяуа си размениха по един гол

Отборите на Лудогорец и Стяуа завършиха наравно 1:1 в приятелска среща, изиграна днес на ст. "Лудогорец Арена" в Разград.

Ади Роча изведе румънците напред през втората част, но Жуниор Кайшада изравни пет минути преди края. Двата тима завършиха срещата и с десет души, след като Бургзорг от Лудогорец и Балан от Стяуа бяха изгонени. Като цяло българският шампион бе по-активният тим в атака, но домакините не успяха да се поздравят с успех.

Старши-треньорът на "орлите" Ивайло Петев започна със следния стартов състав: Чворович, Шоко, Барт, Моци, Кайсара, Бургзорг, Генчев, Бакалов, Александров, Безяк и Гела. От пейката в игра се появиха още Кишада, Марселиньо и Мирослав Иванов.

Българският шампион стартира активно срещата, а Франк Гела често тормозеше отбраната на румънците. В 16' обаче близо до попадение бе Стяуа, като удар на Препелита мина близо до една от гредите зад Иван Чворович.

В 23' отлична възможност се откри пред новото попълнение на Лудогорец Роман Безяк, който получи шанс да стреля от добра позиция, но намирайки тялото на вратаря. В 27' "орлите" разиграха нова добра атака, като отново Безяк трябваше да завърши. Словенецът обаче стреля разочароващо. До почивката още един шанс се откри и пред румънците, но в 41' Чворович отрази силен удар на Костеа.

Развръзката на "Лудогорец Арена" настъпи през второто полувреме, когато и двата тима си размениха по един гол. В 60' колосът от Букурещ откри резултата, а точен за 0:1 бе Ади Роча. Той бе оставен непокрит в пеналтерията на на българите, като хладнокръвно матира Иван Чворович.

Българският тим потърси изравняването и го намери пет минути преди края, когато влезлият от пейката Кишада отбеляза за крайното 1:1. Станислав Генчев намери с глава бразилеца, който успешно преодоля Кожокаро.

В последните минути се стигна и до изблици на нерви, което доведе до изгонването на двама футболисти. Бургзорг фаулира грубо противников състезател, което и за малко не доведе до истинско меле на "Лудогорец Арена". Страстите бързо бяха охладени от рефера, който прати Бургзорг и Балан под душовете.а