Лудогорец без Гъргоров срещу Ботев (Вр)

Капитанът на Лудого­рец Емил Гъргоров ще пропусне гостуването на отбора си на опашкаря Ботев Bp в неделя. Баде­ма лекува контузия и ще бъде съхранен от треньорското ръководство на шампионите за пъту­ването до Враца.

Както е известно, капитанът на разградчани се контузи в последния кръг на "А" група при победата с 3:0 над Миньор. Бадема на­пусна терена принудител­но още в първото полувреме на мача в Разград.

През миналата седмица той се присъедини към националния отбор, но отпадна от сметките на Любо Пенев и се върна в клубния си тим.

От вчера капитанът на шампионите започ­на възстановяването си на тренировъчната база "Гнездо на орли". Бадема направи лека тренировка заедно с кондиционния треньор Иван Иованов­ски. Македонецът ще трябва да помогне на Гъргоров да се възста­нови по-бързо по спе­циално изготвената му програма.

Днес към тима тряб­ва да се присъединят и другите национали Иван Стоянов, Йордан Минев, Светослав Дя­ков и Любомир Гулдан. Заради умората от изи­граните мачове главният мениджър Ивайло Петев може да им даде почивка в предстоящото гостува­не на Ботев Bp.