Луди фенове на Хайдук спретнаха масово меле на "Гудисън", вижте най-интересното от Лига Европа (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Полуделите привърженици на Хайдук (Сплит) отложиха с няколко минути мача на любимия си отбор срещу Евертън в плейофите на Лига Европа. Хърватските фенове, които бяха заели местата си на "Гудисън Парк", искаха да превземат игрището, като тръгнаха да излизат на терена и предизвикаха масови безредици. Минути преди началото на сблъсъка те тръгнаха да замерят привържениците на домакините с бутилки и изкъртени седалки. След това започнаха да слизат на игрището и трябваше плътна стена от полицаи и стюарди да предотврати действията им.

Ексцентричните хървати, които се славят с подобни прояви, нагазиха върху униформените и почнаха да замерват с предмети и тях. Един от хърватите дори удари с юмрук стюард, но до по-сериозни щети не се стигна и полицията усмири дивите фенове на Хайдук (Сплит). Така двубоят започна с 4 минути закъснение.

Иначе Евертън спечели с 2:0 с голове на Майкъл Кийн и Идриса Гай и почти сигурно си осигури участие в групите на Лига Европа. Милан пък постигна разгром с 6:0 на своя "Сан Сиро" над македонския Шкендия и само невъзможното чудо ще ги отстрани от плейофите.

Мидтиланд на Божидар Краев загуби гостуването си на Аполон (Лимасол) с 2:3 и ще се надява на твърда победа в реванша в Дания. Българинът остана неизползвана резерва. Голямата изненада пък бе дело на Аякс, който загуби домакинството си от Розенборг с 0:1.