Луд мач на "Олимпико": Милан на финал срещу Юве след внезапна смърт (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Милан се класира за финала в турнира за Купата на Италия по повече от драматичен начин, след като надделя с 5:4 при изпълнението на дузпи във втория полуфинал с Лацио. Двубоят на "Олимпико" приключи при резултат 0:0, макар положенията да валяха едно след друго. Първата среща на "Сан Сиро" също завърши при нулево реми и така се стигна до 30-минутни продължения. Там обаче двата тима също не успяха да си отбележат попадение и се стигна до рулетката на дузпите.

Вратарите Томас Стракоша и Джанлуиджи Донарума направиха всичко по силите си и спасиха по две дузпи, но в крайна сметка Рамос сбърка за лациалите. От пропуска му се възползва Алесио Романьоли, който хладнокръвно вкара последния 11-метров наказателен удар и класира тима на Дженаро Гатузо на финал.

Там, на 9 май, Милан ще срещне Ювентус, който отстрани Аталанта с общ резултат 2:0. Това е повторение на финала от 2016, когато на "Олимпико" "росонерите" загубиха с минималното 0:1. Те ще се борят за своя 6-и трофей от надпреварата, който последно спечелиха през 2003. Юве пък ще се надява да защити трофея, след като го спечели през последните три сезона и общо 12 пъти.

Иначе срещата започна с натиск на тима на Симоне Индзаги. Още в началните минути Чиро Иммобиле можеше да отбележи, но ударът му бе париран от Джиджо Донарума. Същото стори и Сергей Милинкович-Савич, но стражът на Милан пак бе заел добра позиция. Лацио имаше страхотни шансове и чрез Луис Алберто, но до попадение във вратата на Донарума не се стигна. Милан имаше най-добрия шанс в 25-ата минута, когато Кутроне стреля на празна врата, но не уцели очертанията.

През втората част Лацио трайно се настани в половината на гостите. Марко Пароло, Сергей Милинкович-Савич и Чиро Иммобиле обаче не сполучиха с опитите си за попадение. Милан пък имаше чист шанс за гол чрез Чалханоглу, но той стреля, вместо да подаде и сгреши. В продълженията особена драма нямаше до 118-ата минута. Тогава Милан можеше да спечели мача, но Никола Калинич стреля в аут от няколко метра, очи в очи с Томас Стракоша.

Така рулетката на дузпите отреди победителят да се казва Милан, а "Олимпико" потъна в тъга.