Луд късмет прати Мексико на бараж, Хондурас се класира директно

снимка: БТА/XINHUA

Хондурас се класира директно за Световното първенство по футбол в Бразилия, след като завърши наравно 2:2 срещу Ямайка и зае последната трета квота от зона КОНКАКАФ - организацията на страните от Северна и Централна Америка, и Карибския басейн.

Другите две квоти спечелиха САЩ и Коста Рика, докато Мексико ще играе плейоф срещу Нова Зеландия.

Хондурас се нуждаеше от точка срещу опашкаря в квалификациите в зона КОНКАКАФ и успя да стигне до нея по драматичен начин, след като Ямайка изравняваше на два пъти резултата. Карлос Костли и Майнор Фигероа вкараха головете за гостите, но Хорхе Карлос си отбеляза автогол и Рудолф Остин беше точен от дузпа в 59-та минута, с което беше оформено и крайното 2:2.

Мексико се изложи за пореден път в квалификациите, но ще играе бараж, въпреки че има само две победи от десет мача, посочва БТА.

Този път най-успешният отбор от тази зона загуби с 1:2 от втория в групата Коста Рика, но загубата на Панама с 2:3 от САЩ изпрати мексиканците в зоната на плейофите.

Панама водеше в резултата до самия край на мача, но в американците вкараха две попадения след третата минута на добавеното време и изхвърлиха своите съперници от битката за четвъртото място.