Льов: Не сме се провалили, трябваше да вкараме много по-рано

Селекционерът на Германия Йоахим Льов видимо бе разочарован от загубата с 1:2, която Бундестимът претърпя от Италия в полуфинала от Евро 2012. Така мечтите на немците за титла от голямо първенство отново се изпариха, въпреки че те се класираха за трети пореден път на полуфинал.

Според наставника на Маншафта грешките в защита са провалили състава му, макар и в предни позиции отборът да не изглеждаше като познатата машина от предишните мачове.

„Загубихме организацията си след първия гол, който можеше да бъде избегнат", започна Льов на пресконференцията след последния съдийски сигнал.

„След това дойде и вторият - грешките ни костваха много. През второто полувреме играхме сърцато, но не можахме да отбележим нужните попадения. Като погледна състава сега е лесно да се каже, че е могло да направя промени", сподели още селекционерът на Бундестима.

Той започна с Тони Кроос и Лукас Подолски в халфовата линия, а напред тимът бе воден от голмайстора си на Евро 2012 Марио Гомес - след почивката в игра се появиха Марко Ройс, Мирослав Клозе и Томас Мюлер.

„Исках от Тони Кроос да се впише в халфовата линия на Италия", обясни Льов. „Не можахме да се съвземем от първия гол известно време. Трябваше да направя смени, да рискувам и да пробвам нещо различно.

Играхме страхотно през последните две години, развихме състава по най-добрия начин и спечелихме 15 поредни мача. Днес отстъпихме на много силен отбор на Италия, който има страхотен гръбнак и бързи нападатели.

Те просто бяха малко по-добри - трябва да признаем, че бяха по-ефективни от нас. Чезаре Прандели е направил много промени, сега играят подчертано офанзивно, аз точно това очаквах от тях. Ако този отбор поведе в резултата, е много трудно, но ние много по-рано трябваше да вкараме гол.

Все пак турнирът не беше провал, защото отчитаме прогрес. Спечелихме 4 мача и загубихме 1. Тези момчета ни донесоха много радост - срещу Португалия, срещу Холандия... Те заслужават само комплименти - в бъдеще ще има още шансове за титли", завърши Льов.