Льов: Не може всеки път да играеш фантастично

Треньорът на Германия Йоахим Льов отчете проблемите, които тимът му имаше срещу Алжир, но подчерта, че основната цел е изпълнена - класиране на четвъртфинал.

Бундестима победи трудно с 2:1 Алжир в осминафинален двубой на Световното първенство по футбол 2014 и ще срещне Франция в битка за място на полуфинал.

"През първото полувреме имахме сериозни проблеми - загубихме много топки и допуснахме грешки в най-простите ситуации.

След почивката играхме много по-добре. Създадохме шест, седем или осем положения. Нанесохме много удари, но те не бяха голови. В продълженията не мога да не отбележа нашата воля за победа.

Струваше ми се, че физически бяхме малко по-добре от Алжир. Те се умориха по-рано. Необходимо беше да се реши изхода на мача още през второто полувреме. Отборът на Алжир също беше невероятно мотивиран.

Да, това не беше най-добрият ни мач. Но това се случва, и на световни и на европейски първенства, а на първи план често излизат волята и характера. Ние ги имаме.

Основното е, че се класираме за четвъртфиналите. Не е възможно всеки ден да показваш фантастичен футбол. Важното е да побеждаваш", добави Льов.

Селекционерът на германския национален отбор похвали специално вратаря на Алжир Райс М'Боли, който изигра страхотен двубой и бе избран за играч на мача.

"Не мога да не кажа добри думи за вратаря на Алжир. Той направи няколко фантастични спасявания след удари и то от близко разстояние.

Показателен факт е, че беше определен за играч на мача, който обичайно се избира от спечелилия отбор", коментира Льов.