Льов наруши правилата на ФИФА и пропусна пресконференцията за мача с Англия

галерия:

снимка: messe-berlin.de

Националният селекционер на Германия Йоахим Льов наруши правилата на ФИФА и не се появи на официалната пресконференция на Бундестима преди осминафиналния двубой с Англия в утрешния следобед.

 

Единственият човек от щаба на немците, уважил насроченото събитие бе треньорът на вратарите Андреас Кьопке, който обясни причините за отсъствието на наставника и футболистите и каза няколко думи за широко обсъжданите дузпи и враждата между великите футболни сили.

 

"Не протестираме срещу преместените тренировки от официалния „Фрий Стейт Стейдиъм". Льов и футболистите направиха всичко по силите си, но не успяха да стигнат навреме за брифинга", кратък бе Кьопке, който продължи разговора с разсъждения около изпълнението на 11-метровите наказателни удари.

 

„Разбира се, че тренираме и дузпи - понякога повече, понякога по-малко. Не мисля обаче, че условията на заниманията могат да се сравнят с емоцията, която предлага официалният двубой. Няма как да пресъздадем атмосферата на предстоящия 1/8-финал, напрежението и умората след 120-минути игра на пълни обороти. Надяваме се, че сме подготвени във всеки аспект от играта. Надяваме се да направим хубав мач и да продължим напред", заключи героят за Германия на Евро 96 Кьопке.