Лошата серия на Атлетик продължава

снимка: athletic-club.net

Един от фаворитите за място в Шампионска лига Атлетик Билбао изненадващо се препъна у дома, завършвайки наравно 0:0 с новака Ейбар на собствения "Сан Мамес Бариа" в мач от 6-ия кръг на Примера Дивисион.

Така баските останаха със само една победа от началото на сезона и без успех във вече четири поредни срещи, заемайки едва 15-о място в класирането с актив от едва 4 точки.

Ейбар пък спечели 8-а точка, което позволява на новаците да заемат 8-а позиция в таблицата.

Атлетик доминираше в срещата, но Ариц Адурис и Маркел Сусаета пропуснаха добри шансове преди почивката.

През вторите 45 минути баските опитаха да затегнат обръча пред вратата на своя съперник, но и включването в игра на Оскар Де Маркос, Ибай и Бенат не помогна.