Лос Анджелис поведе на Ню Джърси във финала на НХЛ

снимка: АП

Лос Анджелис стартира с победа с 2:1 над Ню Джърси похода си към първа купа "Стенли" в своята история, след като звездата на отбора Анже Копитар вкара гол в продълженията, предаде БТА.

Копитар вкара победното попадение 11:47 минути до финалната сирена на добавената част, с което продължи серията на непобедените като гости в плейофите Крале от Лос Анджелис.

Те спечелиха всичките си девет мача навън от западния бряг и с това се класираха за първи път от 1993 година на финалната серия от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Колин Фрейзър даде аванс на Кралете рано в първата част, а Антон Волченников изравни в края на втората за Дяволите, които влизат във финала като шести отбор от Източната конференция. Лос Анджелис е осми на запад.