Лос Анджелис Кингс се класира за втория кръг в плейофите

Лос Анджелис Кингс се класира за втория кръг на плейофите в НХЛ, след като спечели с 2:1 шестата среща със Сейнт Луис и така преодоля серията с 4-2 победи. Дъстин Пенър вкара решителното второ попадение за Кралете, които вървят към защита на титлата си от миналата година.

Дрю Дофти вкара първия гол за тях, а вратарят им Джонатан Куик спаси 21 удара. Серията тръгна зле за тях, след като Блус поведе с 2-0 победи. В последните мачове, особено във финалните два, Кингс намериха формата си и тотално превъзхождаха противника.

В друг мач на Запад Детройт оцеля срещу Анахайм и след успеха с 4:3 серията отива в седми мач. Хенрик Зетерберг осигури успеха с гол 1:04 минути след началото на допълнителното време. Червените криле водеха с 3:1 пет минути преди края на редовното време, но Патоците с голове на Емерсън Етем и Боби Райън набързо пратиха мача в продължение. Иначе Зетерберг вкара и в началото на третата част, когато направи 2:1. Седмата среща е в неделя в Анахайм.

Торонто също ще продължи да мечтае за обрат срещу Бостън, след като намали пасива си след успех с 2:1 като гост. Тайлър Бозак и Кларк Макартър вкараха за успеха на Кленовите листа, а вратарят им Джеймс Реймър спаси 43 удара. За домакините вкара Здено Хара 8:48 минути преди края на редовното време. Торонто има още един мач като гост, а само веднъж Листата са побеждавали след пасив от 1:3 в серията- през 1942-а година, и то на финала срещу Детройт.

Вашингтон спечели петия мач с Рейнджърс, като крайното 2:1 фиксира Майк Рибейро в продължението. Той постави шайбата си на удар на Трой Броуър от синята линия. Брайън Бойл вкара за Кепитълс в първата минута на мача, а Джоуел Уърд изравни за Рейнджърс във втората част.