Лос Анджелис докосва Купа "Стенли" след трета победа над Ню Джърси

Отборът на Лос Анджелис Кингс разгроми с 4:0 у дома Ню Джърси Девилс и е само на една победа от спечелване на титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като поведе с 3:0 успеха във финалната серия.

Вратарят на "кралете" Джонатан Куик записа своя трети мач без допуснат гол в плейофите. Анже Копитар, Алек Мартинес, Джеф картър и Джъстин Уилямс донесоха победата в полза на домакините, разписвайки се във втория и третия период на третата среща във финалната серия.

В първата третина гостите от Ню Джърси имаха числено преимущество на леда в продължение на четири минути, но не успяха да се възползват от това и да поведат в резултата.

На двубоя "Стейпълс Сентър" присъства футболната звезда Дейвид Бекъм. Посещаемостта в зала беше рекордна за "кралете" - 18 764 зрители.

Лос Анджелис е на финал за титлата в НХЛ за първи път от 19 години насам. След финалната сирена феновете на "кралете" изпратиха своите любимци с радостни възгласи "искаме купата".

Следващият четвърти мач от серията между Лос Анджелис и Ню Джърси е на 7 юни (четвъртък) от 03:00 часа българско време, като "кралете" ще имат възможност да триумфират с Купа "Стенли" пред собствената си публика.