Лоренсо триумфира на Индианаполис, Роси аут

снимка: news.yahoo.com

Испанецът Хорхе Лоренсо спечели трети старт през този сезон в Световната купа по мотоциклетизъм в клас Moto GР, след като финишира първи в старта в Индианаполис. Лоренсо, който кара за отбора на Ямаха, се възползва от сблъсъка на лидера в генералното класиране Валентино Роси и стартиралия от първа позиция Дани Педроса.

Въпреки това Педроса се качи отново на друг мотор и стартира пак, за да завърши 10-и в крайното класиране. Лоренсо финишира с време 47:13.592 минути, а след него се нареди Алекс де Анджелис от Сан Марино с Хонда, изостанал на 9.43 секунди от победителя. Американецът Ники Хейдън от Дукати остана 3-и на 12.947 секунди.

Роси започна деня с аванс от 50 точки в генералното класиране пред Лоренсо, но сега тя е само 25 пет кръга преди края на сезона. Валентино Роси, който е съотборник на испанеца в Ямаха, има 212 точки. Лоренсо се нарежда след това със 187, а трети е Кейси Стоунър (Австралия) от Дукати със 150.