Лоран Блан: Трябва да извършим подвиг, за да победим Испания

Селекционерът на Франция Лоран Блан беше много разочарован след загубата от Швеция в последния мач от груповата фаза на Евро 2012, въпреки че "петлите" се класираха за четвъртфиналите, където ще срещнат защитаващия титлата си отбор на Испания. Швеция, която бе отпаднала преди този мач, игра за престиж и се наложи с 2:0, прекъсвайки серията от 23 мача без загуба на французите.

"Очаквахме тежък мач, бяхме се подготвили, но не очаквахме да е толкова трудно. Бяхме много слаби във физическо отношение. Швеция игра със сърце. Физически Швеция бе по-добре подготвена и имаше един играч, който направи разликата - Златан Ибрахимович.

Много сме разочаровани от резултата, но практически бяхме в затруднено положение през целия мач. Когато загубиш един мач, значи не си избрал добър състав. Ако започвам отново, няма да избера същия отбор", коментира треньорът на "петлите" след мача.

"Продължаваме участието си на Европейското първенство. Разбира се, че сме разочаровани от резултата в мача с Швеция, но се класирахме напред. Въпреки че шведите направиха много добър мач, те се прибират у дома. Следователно трябва да запазим оптимизма си.

Няма да имаме никак лека задача срещу Испания, защото испанците са голям отбор, а ние ще имаме един ден почивка по-малко. Трябва да извършим подвиг, за да победим Испания и след днешния мач е трудно да си го представим. Но ние ще се борим", каза още Лоран Блан.