Лоран Блан: Не е обидно да призная, че Испания бяха по-добри

Селекционерът на Франция Лоран Блан призна превъзходството на съперника Испания в четвъртфиналния сблъсък от Евро 2012, който изхвърли "петлите" от надпреварата.

"Ла Фурия" победи с 2:0 с две попадения на Шаби Алонсо, докато вратарят Икер Касияс в нито един момент не бе сериозно застрашен.

"Не може да се радваме, след като загубихме", коментира Блан след края на срещата. "Когато напускаш Европейското първенство, това е още по-обидно.

Всички играчи искаха победата. Ненормално е да не я искат. Ако анализираме състава на Испания, ще разберем, че испанците са особено силни отляво. Там играят Алба и Иниеста, които винаги атакуват.

Ние допуснахме гол точно от там. Това беше истински удар. Разбира се, искахме първото полувреме да завърши 0:0. Можехме да играем по-добре през второто полувреме. Но вие знаете, че испанците са добри.

Няма нищо обидно в това да призная - Испания бе по-добра. Даже когато резултатът бе 0:1, ние играхме по-добре и имахме някои положения, макар не чисти положения. Играчите се бореха, играха по-добре технически, но е сложно да създадеш проблеми на испанците.

Ние сме разстроени от отпадането. Това се чете на лицата на играчите и на целия персонал. Ние трябва да направим анализ на европейското първенство и всичко това ще бъде направено много скоро. Аз не мога да бъда доволен. Имаше подеми, имаше спадове", завърши Блан, цитиран от БТА.