Лора Семова и Димитър Личев заеха 29-то място в задължителния танц на СП в София

Българските представители Лора Семова и Димитър Личев заеха 29-то място в задължителния танц - "пасо-добле" при танцовите двойки на Световното юношеско първенство по фигурно пързаляне, което се провежда в Зимния дворец в София, предаде БТА.

 

Нашите фигуристи получиха оценка от 20.29 точки - 11.60 точки за техническа стойност и 8.69 точки за изпълнение. По регламент само първите 24 двойки от общо 33 се класират
за волната програма, но Семова и Личев ще участват по право като
домакини.

 

След първото изпълнение при танцовите двойки поведоха шампионите на САЩ Медисън Чок и Грег Зюрлен с 33.15 точки. Втори са други американци - медисън Хубъл и Кийфър Хубъл с 31.39 точки, които миналата година в София останаха пети.

 

На трета позиция засега са Екатерина Пушкаш и Дмитрий Киселев (Русия) с 30.44 точки.
От 18.30 час днес е официалното откриване, а от 19.30 часа започва кратката програма при спортните двойки.