Локомотив със страхотен обрат срещу Ботев (ВИДЕО)

снимка: botevplovdiv.bg

Локомотив (Плодвив) осъществи пълен обрат от 0:1 до 2:1 срещу Ботев в голямото дерби на българската А група.

Лазар Марин даде аванс на гостите в 22-ата минута с чудесен изстрел по диагонала отляво, който затрудни повече от очакваното вратаря Александър Витанов и с неуспешната си реакция стражът допринесе за попадението на Ботев.

Стефан Велев в 55-ата минута с хубав удар по земята изравни, след като и вратарят на гостите не се намеси особено успешно и позволи на топката да мине голлинята - 1:1. Вторият гол за Локомотив реалзиира Кирил Котев след центриране от фланга, което не беше защитено по адекватен начин от бранителите на Ботев.

Локомотив увеличи аванса си пред градския съперник след тази победа и вече има 34 точки на петата позицията, докато Ботев остава осми с 29.

Наш пратеник под тепетата ще предава всичко най-интересно преди, по време и след двубоя на „Лаута”. Ще следим под лупа случващото се на терена, по трибуните и по улиците на втория по големина град у нас, който тръпне в очакване на сблъсъка между черно-бели и жълто-черни.

Още преди обед дербито реално започна. Тогава фенове на Ботев опънаха огромно знаме на клуба навръх Младежкия хълм в Пловдив, който е една от най-високите точки на града. Агитката на Локо пък готви уникално пирошоу, с което да надъха подопечните на Илиан Илиев.

4155873

В лагера на Локо няма проблеми с контузени и наказани и съставът на домакините ще е във възможно най-добрата си конфигурация. В него се очаква отново главни действащи лица да бъдат опитните лидери Камбуров, Тунчев, Гъргоров, Траянов и Иван Иванов.

На обратния полюс са в Ботев. Там треньорът Николай Костов е поставен пред сериозен ребус с кои титуляри да хвърли на „Лаута”. Специалистът е с изключително ограничен избор заради безброй контузии и наказания, които застигнаха „канарчетата” точно преди Битката за Пловдив. 16-годишният вратар Симеон Симеонов попадна в групата на Ботев. Голобрадият ученик ще е резерва на 20-годишният Мартин Димитров. Милен Гамаков и Игор Ощипко са окончателно аут от дербито. В групата попаднат и 17-годишният халф Милко Георгиев, както и 18-годишните Борис Тютюков и Радо Апостолов.

Съдия на двубоя ще бъде Никола Попов. Срещу назначението му скочи яростно изпълнителният директор на Ботев Георги Марков. Шествие на агитката на Ботев до стадиона няма да има, макар че предварително бе запланувано и одобрено от полицията.

Над 1000 униформени ще се грижат за сигурността днес в Пловдив.

Преди мача

Около 800 души - фенове на Ботев - се настаниха в трибуната за гости и гръмнаха две бомбички, които провокираха намесата на полицията. Униформените опитаха да узаптят привържениците и да им попречат да продължават с пиротехниката, но това не се случи и продължиха бомбичките.

4155874

Полицията овладя напрежението и успокои феновете на Ботев. На стадиона бяха посрещнати с освирквания делегацията на "канарите", състояща се от Асен Караславов и Георги Марков. За първи път от 20 години на "Лаута" се появи и легендата на Ботев Динко Дерменджиев.

Мача

В първите 20-ина минути на срещата и двата тима не се постараха да зарадват феновете с някакви впечатляващи отигравания. В 22-ата минута Лазар Марин пробив по левия фланг и стреля атрактивно, при което Александър Витанов се намеси неадекватно и позволи на топката да мине очертанията на вратата му - 0:1.

До края на полувремето следващата добра ситуация бе пред мрежата на Локомотив, но рикошет попречи на Даниел Златков да се разпише от чисто положение на десетина метра от голлинията.