Локомотив (Сф) измъкна точка в Стара Загора

Берое и Локомотив (София) не се победиха и направиха 1:1 в Стара Загора.

Домакините бяха по-добрият тим през по-голямата част на двубоя и повече могат да съжаляват за изпуснатите точки, тъй като пропуснаха редица положения пред вратата на "железничарите".

Те поведоха в резултата с гол на Давид Каядо в 28-та минута, но в 69-та Димитър Илиев донесе точката на столичани.

С нея Локомотив събра актив от 25 пункта, колкото има и Чено море. Варненци обаче са и с мач по-малко. Другите преки съперници за място в елита - Пирин (Гоце Делчев) и Ботев (Враца) имат съответно 28 и 27 точки. Берое е седми с 36 пункта.

В първите минути на двубоя зрителите на стадиона под Аязмото не видяха интересни ситуации. Първата такава дойде в 18-та минута, когато Георги Андонов бе изведен зад отбраната на Локомотив очи в очи с Божидар Митрев, но стреля покрай лявата греда.

Десет минути по-късно домакините поведоха с 1:0. Амир Саюд подаде на Андонов, той отклони към Давид Каядо, който с отличен удар не остави шансове на Митрев.

До края на полувремето старозагорци имаха още една добра възможност, но този път стражът на Локомотив успя да спре голмайстора Каядо. Най-добрата възможност за Локомотив пък се откри в 38-та минута, когато Маркиньос стреля от дистанция от фаул, Педро Еуженио блокира, топката попада отново попадна в бразилеца, който обаче изпрати топката над вратата на Берое.

Берое започна по-добре втората част и в 52-та минута Андонов бе изведен зад отбраната на гостите, намери Каядо, но в сетния миг защитник в "червено-черно" изби. Шест минути по-късно Каядо можеше да вкара втори гол, но бе изпреварен от Митрев, а след това Александър Бранеков изчисти.

Локомотив отговори с опасен изстрел на Маркиньос от пряк свободен удар, но Иван Караджов улови. В 69-та минута обаче "железничарите" все пак успяха да изравнят. Искрен Писаров стреля опасно, Караджов в първия момент изби, но Димитър Илиев успя с глава да прати топката в мрежата за 1:1.

В 89-та минута Локомотив можеше да вземе и пълния комплект от точки, след като Маркиньос засече с глава центриране на Румен Трифонов, но топката прелетя покрай вратата.