Локомотив (Пловдив) с шеста поредна домакинска победа

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна минимална победа над Монтана с 1:0, като това бе шести пореден успех за "черно-белите" като домакин.

Единственото попадение в срещата бе дело на Димо Бакалов 15 минути преди края на срещата, което вгорчи дебюта на Емил Велев - Кокала като наставник на Монтана.

В 50-та минута Владимир Мичев бе изгонен за втори жълт картон, като при тази ситуация вторият жълт картон бе леко пресилен. В 68-та минута пък бе най-спорното положение. Христофор Хубчев спъна Илиян Йорданов в наказателното поле, но реферът Георги Давидов отсъди пряксвободен удар.

След тази победа "смърфовете" събраха актив от 21 точки, докато днешният им опонент остава в опасната зона с едва 12 пункта.