Локомотив (Пд) се наложи над Ботев (Враца) на турнира в Сандански

снимка: lportala.net

Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 3:2 в първия мач от четиристранния турнир в Сандански, част от подготовката на двата отбора за пролетния полусезон. С успеха си пловдивчани се класираха за финала в четвъртък, където ще срещнат победителя от другия полуфинал между Любимец и Светкавица, който ще се играе утре.

Локомотив (Пловдив) започна по-добре и до почивката поведе с 2:0. Даниел Георгиев откри резултата в 33-ата минута след центриране на Драги Коцев. Пет минути по-късно Христо Златински покачи на 2:0 след пас на Йордан Тодоров.

През второто полувреме двата отбора направиха редица смени, което позволи на Ботев (Враца) да бъде по-активен на терена. В 60-ата минута врачани получиха право да изпълнят дузпа, но юношата на ЦСКА Иван Караджов спаси удара на юношата на Левски Лъчезар Балтанов.

Ботев успя да изравни само за пет минути. В 70-ата минута грешка в защитата на "черно-белите" позволи на Балтанов да вкара за 1:2 и да се реваншира за пропуска си от дузпата. В 75-ата минута Румен Рангелов с глава изравни за 2:2.

Веднага след подновяването на играта от центъра врачани направиха груба грешка в защита и позволиха на Христо Спасов да вкара победния гол за Локомотив (Пловдив). В последната минута Любомир Цеков можеше да направи победата на Локомотив по-убедителна, но от три метра не успя да насочи топката в мрежата.

Ботев Враца - Локомотив Пловдив - 2:3 (0:2)
Голмайстори: 0:1 Даниел Георгиев 33', 0:2 Христо Златински 35', 1:2 Лъчезар Балтанов 70', 2:2 Румен Рангелов 75', 2:3 Христо Спасов 75'

Ботев (Враца): Цветковски, Куанг, Пенчев, Ванков, Найденов, Валериев, Николов, Данчев, Мирчев, Раденцов, Владинов (Петров, Савич, Альошев, Маринов, Чалъков, Балтанов, Костадинов, Илиев, Коконов, Рангелов)

Локомотив (Пловдив): Павлов, Тодоров, Бенжелюн, Дяков, Венков, Златински, Георгиев, Коцев, Даксон, Карвальо, Сержиньо (Караджов, Георгиев, Спасов, Йошев, Витанов, Йорданов)