Локомотив (Пд) продължава с отличния си ход в А група с успех над Берое

Локомотив (Пловдив) продължи великолепното си представяне през новия сезон и постигна втора поредна победа, след като надделяха с 3:1 над носителя на Суперкупата на България Берое в мини дербито на 3-ия кръг.

„Железничарите" използваха по най-добрия начин головите си положения, макар в последния половин час да имаха още няколко шанса да увеличат головата си сметка. „Заралии" също имат основания да съжаляват за загубата, макар едва през второто полувреме да загатнаха за големия си потенциал.

Аласан Н'Диайе откри резултата в 41-ата минута с глава след центриране от корнер на Здравко Лазаров и така домакините повториха упражнението от мача с Левски миналата седмица - 1:0.

Давид Каядо възстанови равенството в 56-ата минута след отлична контраатака на Берое и прекрасен изстрел покрай Йордан Господинов - 1:1.

Локомотив обаче отново стигна до водачество в резултата, след като юношата на ЦСКА Александър Якимов центрира отдясно, а Камбуров стреля с глава в страничната греда. Топката попадна в Габриел до Кармо, който от 2 метра разстреля Йордан Караджов за 2:1.

Крайното 3:1 беше фиксирано от Мартин Камбуров от пресилена дузпа, отсъдена в 86-ата минута за нарушение на Борислав Стойчев срещу резервата Георги Стефанов.

Локомотив и Берое заслужиха поздравления с продукцията си най-вече през второто полувреме, когато мачът стана открит и скоростен. Феновете и на двата тима се постараха да направят атмосферата великолепна, като втората част трябваше да бъде прекъсната за минута, за да се изчисти димът от фойерверките и факлите.

Локомотив (Пловдив) продължава да се наслаждава на отличен старт на новото първенство и дели първото място със 7 точки, колкото имат Ботев (Пловдив) и Литекс.

Берое допусна първо поражение в шампионата и остава с 4 точки на 7-ма позиция. Пълното класиране в А група вижте НА ТОЗИ ЛИНК.

През първото полувреме нито един от двата тима не можа да наложи преимущество или да упражни някакъв натиск. Чистите голови положения също липсваха, а двамата вратари нямаха основания да показват майсторство.

Все пак, акциите на Локомотив се отличаваха с повече креативност и скорост, докато контраатаките на „заралии" не представляваха особена опасност за добре подредената защита на домакините.

Мартин Камбуров нямаше възможности да се разпише, тъй като беше добре пазен от бранителите на Берое, но стреля над вратата от пряк свободен удар в 30-ата минута.

Въпреки че не бяха създали нито едно чисто голово положение, „железничарите" се поздравиха с откриване на резултата в 41-ата минута. Здравко Лазаров центрира от корнер и роденият във Франция сенегалец Аласан Н'Диайе надскочи персоналните си пазачи, за да засече с глава топката в мрежата - 1:0.

Трибуните на стадиона в Пловдив избухнава в еуфория, а Локо (Пд) използва същата печеливша комбинация от мача с Левски на стадион „Георги Аспарухов" при първия гол, отбелязан отново от Н'Диайе.

Втората част обаче не се разви по същия безупречен начин за домакините, въпреки че феновете им започнаха да правят атмосферата страхотна с факли и фойерверки.

В 54-ата минута защитата на Локо беше хваната неподготвена с прекрасен извеждащ пас към Давид Каядо в наказателното поле. Асът на Берое с великолепен изстрел без да се бави матира Йордан Господинов - 1:1.

В следващите минути „заралии" заплашиха да стигнат до пълен обрат, тъй като създадоха няколко скоростни акции по двете крила, но завършващият пас не бе на висота, а в 58-ата минута при рабъркване Елиаш не можа да стреля.

В 62-ата минута обаче центриране на Александър Якимов отдясно бе засечено с глава от Камбуров, но топката се отби от страничната греда. Дебнещият до Кармо нямаше как да сбърка при добавката от 2 метра и разстреля статичния Иван Караджов - 2:1.

В 72-ата домакините изпуснаха отлична възможност да увеличат аванса си, когато трима „железничари" излязоха срещу трима бранители на гостите, но Камбуров не намери съотборник с успоредното си на голлинията центриране.

В 75-ата гостите от Берое отново впечатлиха с отлична атака на скорост, като Елиаш изведе технична зад защитата Здравко Илиев. Той с овладяването преодоля Господинов, но ударът му от малък ъгъл беше спасен с глава от голлинията от Диего Фераресо.

До края на срещата мачът се отвори, но Берое не можа да стигне до желания втори гол. В 86-ата минута пък съдията Станислав Тодоров отсъди пресилена дузпа в полза на домакините за нарушение на Борислав Стойчев срещу резервата Георги Стефанов.

Камбуров нямаше особена успеваемост в мача до момента, но хладнокръвно реализира 11-метровия наказателен удар за крайното 3:1.