Локомотив (Пд) победи Черно море под дъжда на "Лаута"

Пред близо 2 000 зрители на стадион "Лаута" домакините от Локомотив Пловдив успяха да победят гостите от Черно море с 1:0.

Точен за "смърфовете" бе Аймен в 17-тата минута, който отбеляза с глава след центриране от ъглов удар. На подгизналия терен в Пловдив, двата отбора играха равностойно, като лек превес след гола имаха гостите от Черно море, но те не съумяха да реализират положенията си.

В интерес на истина трудния терен лиши играчите от възможността да покажат стойностен футбол и чистите положения отсъстваха от двубоя.

След гола на домакините, гостите от Черно море се опитаха да осъществят натиск и да обърнат нещата, но не успяха да затруднят вратаря Господинов.

Така в крайна сметка, Локомотив се изкачват на 3-то място с 31 точки, докато Черно море е 7-ми с 26 пункта.

Локомотив Пловдив и Черно море започнаха мача предпазливо на тежкия терен на стадион „Лаута“, като двамата треньори Александър Станков и Георги Иванов не изненадаха със стартовите състави.

Първата опасност в мача бе за гостите от Черно море, когато Симеон Райков стреля с глава, но вратарят на домакините Йордан Господинов се намеси прекрасно и изби в корнер.

Домакините в срещата създадоха първа опасност пред вратата на Китанов в 16-тата минута, когато Кики центрира и се стигна до корнер в полза на пловдивчани.

След последвалото центриране от ъглов удар, Аймен необезпокояван от никого успя да отбележи с глава и да даде аванс на Локомотив в 17-тата минута.

Гостите веднага се опитаха да върнат попадението и 2 минути по-късно Райков стреля от фаул, но ударът му се оказа неточен, преминавайки до десния стълб на вратата.

Следващото по-опасно положение бе за домакините, когато Мартин Камбуров се опита да реализира след подаване на Н'Диайе, който успя да свали топката с глава в наказателното поле, но отбраната на Черно море внимаваше и справи с опасността.

Последва успокояване на играта без сериозни опасности и битка в средата на терена, до 31-вата минута, когато прекрасно играещият в този мач Бакари проби защитата и стреля, но топката мина над вратата.

3 минути по-късно Райков центрира от фаул и последва разбъркване в наказателното поле, но в създалата се суматоха не се намери играч, който да нанесе удар и защитата на Локо Пд успя да изчисти.

В 44-тата минута Диего бе фаулиран и домакинитеп получиха свободен удар. При последвалото центриране обаче Черно море не срещна особени проблеми.

В добавеното от съдията едноминутно продължение на първата част, Йордан Тодоров имаше възможност да затрудни вратаря на гостите, но не успя да насочи топката добре, след което съдията Таско Тасков прибра отборите за почивка.

През второто полувреме дъждът на „Лаута“ се засили, което направи терена още по-лош, затруднявайки допълнително футболистите.

В 53-тата минута дойде първата по-опасна ситуация за втората част, когато Окоро стреля с глава, след хубаво центриране, но ударът му се оказа неточен.

Отборът на Черно море успя да осъществи натиск и отново Окоро се опита да се разпише, но силният му удар бе разочароващо неточен.

Локомотив успя да се съвземе и Илиадис се опита да реализира от далечно разстояние, но спечели само корнер. При последвалото изпълнение обаче не последва нищо опасно.

В 62-та минута Таско Тасков трябваше да се намесва, когато футболистите на двата отбора се спречкаха.

При изпълнение на корнер от страна на Черно море, вратарят Господинов бе повален на земята, което предизвика искри между играчите. В крайна сметка до по-сериозни инциденти не се стигна и играта продължи в обичайния си ритъм.

Между 60-тата и 70-тата минута Черно море се опита да наложи натиск, като Бакари и Райков бяха най-активни, но опитите им да създадат нещо опасно се оказаха безплодни.

Георги Иванов се опита да вкара свежест в състава си, вкарвайки в игра Расим на мястото на Бергонски.

В 73-тата минута „смърфовете“ получиха право да изпълнят фаул от ляво. При последвалото добро центриране, Камбуров се оказа непокрит, но от 7-8 метра не можа да насочи топката към вратата.

Постепенно домакините успяха да изравнят играта и притежанието на топката, което изнерви „моряците“ и започнаха да фаулират по-често опонентите си.

Все пак Черно море не се бяха отказали да търсят изравняването и след хубава атака последва извеждащ пас към Бакари, който излезе сам срещу вратаря и реализира, но нападателят бе в засада, която правилно бе отсъдена от страничния съдия.

В следващите минути играта се накъса, което бе добре дошло за домакините от Локомотив Пловдив. Здравко Лазаров влезе в игра за тях, на мястото на Тижани Белаид.

Въпреки смените на Георги Иванов, докрая на мача гостите от Черно море не успяха да създадат нищо опасно пред вратата на Господинов.

От своя страна пък играчите на Локомотив бавеха времето при всеки удобен момент, което в крайна сметка им донесе 3-те точки и ги изкачи на трето място във временното класиране.