Локомотив (Пд) бие здраво в Испания

Локомотив (Пловдив) се наложи с 3:0 над латвийския Юрмала в контролна среща, играна по време на лагера на "смърфовете" в Марбея.

Локомотив откри резултата пет минути преди края на първата част, когато Здравко Лазаров центрира в наказателното поле на съперника и един от защитниците си отбеляза автогол.

Българският тим покачи на 2:0 след близо час игра с гол на Станислав Маламов след ново центриране, а в 80-та минута Мартин Камбуров оформи крайното 3:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Старши треньорът Александър Станков направи осем смени, като остави в игра пълни 90 минути единствено Кирил Акалски, Тихомир Трифонов и Дани Кики.

Състав на Локомотив: 23. Кирил Акалски, 21. Станко Йовчев (57- 7. Йордан Тодоров), 18. Асен Георгиев (62- 33. Александър Тунчев), 14. Тихомир Трифонов, 17. Костадин Марков (57- 87. Диего Фераресо), 22. Аласан НТДайе (46- 28. Стелиос Илиадис), 6. Георги Коруджиев (62- 3. Валери Георгиев), 27. Александър Якимов (65- 91. Крис Гади), 89. Станислав Маламов (65- 20. Тижани Белаид), 9. Дани Кики, 77. Здравко Лазаров-к (65- 11. Мартин Камбуров).