Локомотив наказа груби грешки на Черноморец

Черноморец и Локомотив (София) изиграха вълнуващ реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на България, завършил 3:2 на стадион „Лазур“ в Бургас. След един час игра изглеждаше, че домакините ще успеят заслужено да завоюват мястото си в топ 4 на надперварата, след като поведоха с 2:0.

Две изключително груби грешки в защита обаче позволиха на Локомотив да стигне до изравняване на резултата и в крайна сметка да елиминира противника с общ резутлат 4:2. През първото полувреме „акулите“ имаха предимство и логично поведоха с 1:0 чрез попадение на един от най-активните си футболисти Карлос Фонсека в 38-ата минута.

В 55-ата след скоростна атака по лявото крило топката стигна до Лъчезар Балтанов, който с премерен изстрел от 8 метра покачи аванса на домакините на 2:0. Елементарна грешка в отбрана при изпълнение на корнер обаче коства предимството в общия резултат на Черноморец, след като Марко Ранджелович от половин метър успя да се разпише за 2:1.

В 73-ата минута пък след нова груба грешка в защита непокритият Маркиньос отблизо също записа името си сред голмайсторите и изравни за 2:2 с 13-ия си гол за сезона във всички турнири.

В 84-ата минута интригата на практика бе елиминирана, защото Славчо Шоколаров бе изгонен директно заради грубо нарушение срещу Евертон Джилио - Том.

В 91-ата минута при скоростна контраатака на резервата Даниел Генов резултатът бе обърнат на 2:3, като нападателят на практика излезе сам срещу вратаря още преди да е преминал централната линия.

Така Локомотив (София) се превръща във втория сигурен полуфиналист, след като по-рано днес Ботев (Пловдив) елиминира Левски след победа с 2:0 на стадиона в Коматево и повече голове на чужд терен.

След около две седмици е реваншът между Лудогорец и Литекс в Разград, като шампионите имат аванс от 2:1 след първия мач. Утре пък от 16 часа Локомотив (Пловдив) приема Добруджа в протоколен втори двубой, след като „смърфовете“ спечелиха с 5:0 в Добрич.