Локомотив Кубан удържа Валенсия и е на финала в Еврокъп

снимка: valenciabasket.com

Руският Локомотив Кубан се класира за първи път в историята си за финала на Еврокъп.

Тимът от Краснодар загуби полуфиналната среща-реванш от испанския Валенсия с 63:68 като домакин, но успехът с 97:87 в първия мач в Испания се оказа достатъчен за класирането за решаващия мач за трофея.

Испанците бяха по-активни във втората среща и дори изравниха общия резултат от двама мача при 63:53 в средата на четвъртата част, но за повече нямаха сили.

Най-полезен за руснаците с 19 точки беше Ник Калатес. Джими Бейрън добави 11 точки. За Валенсия с по 14 точки завършиха Стефан Маркович и Боян Дублевич.

На финала на 13 април в Шарлероа (Белгия) Локомотив Кубан ще срещне победителя от мача между Билбао Баскет (Испания) и Будивелник Киев (Украйна).

Испанците са фаворити преди реванша тази вечер, след като спечелиха първата среща като гости с 93:83, припомня БТА.