Локо София удари Левски на Герена

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Левски допусна загуба на собствения си "Георги Аспарухов" от тима на Локомотив София с 2:1. Победното попадение бе дело на кошмара на Левски от последната среща между двата тима Мартин Камбуров от дузпа в 64-ата минута на срещата.

Мачът започна на високи обороти, като имаше възможности за гол и пред двете врати. В 12-ата минута на срещата след центриране от фаул на Йовов, Дениран Ортега удари гредата с глава, след което топката бе изчистена в корнер.

В 33-ата минута на срещата и гостите нацелиха гредата. Златински бе намерен от Асамоа на 12 метра фронтално срещу Петков. Халфът стреля в горната греда на вратата, след което топката излезе в аут. До края на полувремето гостите имаха още няколко добри възможности, като в самия край на полувремето такава се откри пред Асамоа. Той пое топката и нахлу в наказателното поле на Левски, от където стреля към Петков, но стражът изби в корнер.

След ялова първа част, едва седем минути след подновяването на играта гол падна във вратата на домакините. Калоян Караджинов преодоля перфектно Елин Топузаков и от границата на наказателното поле с прецизен шут не даде шанс на Петков и откри резултата. Само осем минути по-късно обаче Йовов възстанови паритета. След пас на влезлия като резерва Дарко Тасевски, "Бижутера" стреля от границата на наказателното поле и матира вратаря Галев.

След това обаче гостите получиха възможност да изпълнят дузпа. В 61-ата минута Юсеф Рабех фаулира в наказателното поле Асамоа и получи жълт картон, а Камбуров реализира дузпата на два пъти, след като се наложи пребиване след първия шут на голаджията.

До края на полувремето Левски натиснаха, но не успяха да се разпишат за 2:2 и допуснаха първа загуба за сезона. По-рано днес вечният враг на "сините" ЦСКА направи равенство като гост 0:0 с тима на Пирин.