Локо София не отбеляза гол в първата си проверка

Столичният Локомотив завърши наравно 0:0 в първата си контрола за зимата, като съперник на "столичните железничари" днес бе лидерът в Западната "Б" група тим на Пирин (Гоце Делчев). Двубоят се игра на терена в село Дамяница, но до попадения така и не се стигна.

Старши-треньорът на Локомотив Антон Велков даде шанс за изява на общо 21 футболисти, като единствено бранителят Николай Харизанов изигра цял мач. Тествани бяха и дошлите на проби Николай Минков, Светослав Петров, Павел Петков и Сергей Станчев, като се очаква Велков да вземе решение за бъдещето им в отбора.

През първата част и двата тима бяха близо до отбелязването на попадение, като центриране на Иван Цанков от статично положение можеше да доведе до попадение. Преди почивката отборът на Пирин удари и греда, след като изстрел на Николов срещна рамката на вратата.

Веднага след почивката футболистите на Локомотив също треснаха една от гредите зад противниковия вратар, след като Стефанов стреля от фаул от около 20 метра дистанция. Топката се отклони от човек в стената и за малко не влетя в мрежата. Завърналият се в Локомотив Владимир Манчев също имаше шанс да отбележи, но от около 10 метра стреля над гредата.

Утре Локомотив (Сф) ще изиграе първия си мач от турнира за Купата на община Сандански срещу Локомотив (Пд) от 13.00 часа в Сандански.

Състав на Локомотив (София):Валентин Галев, Мирослав Коев, Николай Харизанов, Илиян Гаров, Георгиев, Никола Минков, Павел Петков, Иван Цанков, Светослав Петров, Станев, Стефанов (Емил Михайлов, Кристиян Добрев, Даниел Пеев, Юлиян Петков, Йордан Върбанов, Александър Манолов, Кристиян Величков, Владимир Манчев, Васил Велев)