Локо (Сф) попари надеждите на Левски с куриозен гол

снимка: levski.bg

Отборът на Левски записва все по-ужасен старт на 2014-та година. „Сините“ загубиха с 1:0 гостуването си на Локомотив (София) в квартал „Надежда“ в София.

Единственият гол в мача отбеляза Евертон-Джилио Том, който се разписа с гърди. Преди това Маркиньос уцели гредата след перфектен пряк свободен удар.

Том успя да изпревари защитниците на Левски и с гърди промуши топката във вратата. Левски застрашаваше вратата на домакините само с центрирания и удари с глава на Белаид и Макриев. Най-чистото положение бе за Кевин Брю точно преди гола, но той би във вратаря.

Това бе първата среща от 25-ия кръг на А група, след която Левски се отдалечи още повече от лидерите в класирането и изостава на 10 точки от Лудогорец, като „сините“ са с мач повече. Локомотив (София) пък се бори да не попадне в изпадащите отбори и вече е на 10 точки над чертатата.

След равенството със Славия, Левски не успява да се справи с втори отбори от долната седмица. В последният кръг на редовния сезон пък Левски приема ЦСКА в поредното издание на Вечното дерби. Локо (Сф) пък ще гостува на Ботев (Пд).

Треньорът на Левски Антони Здравков смени цялата защита от мача със Славия като пусна двама дебютанти в нея. Аймен Белаид и Рикардо Нунеш бяха в отбрана заедно с Дъстли Мюлдер и върнатия в отбора Даниел Димов.

Наставникът отново заложи на Валери Божинов, който този път започна зад Димитър Макриев. В средата на терена стартираха Ларсен Туре, Кевин Брю, Орлин Старокин и Владимир Гаджев.

Стефан Генов започва с най-доброто, което разполага. Атаката е водена от Димитър Илиев подпомагант от Гаел, Том, Маркиньос, Румен Трифонов и Махамат. В защита играят Елтон, Ранджелович, Бранеков и Хаджиев, които ще спират атаките пред Галев.

Двубоят стартира на високи обороти. Двата отбора не се притесняваха да атакуват от началните минути. Димитър Илиев пробва удар в първата минута, но не уцели вратата.

4069632

Локо сътвори добра контра атака в 4-та минута, но Маркиньос се размина с топката в наказателното поле. В първите минути Локо изглеждаше по-подреден и компактен. „Железничарите“ пробваха с няколко центрирани и бързи атаки да изненадат защитата на Левски.

Определено при центриранията лиспваше синхрон в отбраната на „сините“. В 18-та минута Валери Божинов пробва удар, но много неточно. Постепенно Левски започна да задържа повече топката и стигна до първо положения. Димитър Макриев стреля с глава но Галев улови. В следващата атака Нунеш центрира добре на главата на Макриев, но вратарят Галев отново се справи като закова топката на голлинията.

4069630

Центриранията станаха още по-опасни за Левски и Даниел Димов бе близо до гола.Локомотив (София) успя да се изнесе малко по-напред в следващите минути и дори изпълни няколко поредни корнера. При един от тях Илиев бе много близо до гола, но в последния момент защитник изби в нов корнер.

Най-чистото положение в мача бе за Локо (Сф) в последната минута на полувремето. Гаел центрира отдясно, но Аймен Белаид не успя да изчисти добре топката. Тя попадна на волето на Маркиньос, който стреля в аут от десетина метра.

Второто полувреме започна с лек натиск на Левски. Отново обаче Димитър Макриев бе неточен с глава. След това Дъстли Мюлдер пробва удар, но вратаря Ранджелович  се справи и изби в корнер. Последва разбъркване, в което Гаджев стреля в защитник, а Божинов бе неточен про добавката.

Малко след това дойде и най-чистата ситуацията за гостите. „Сините“ сътвориха много добра атака с няколко паса през центъра, а топката се озова в Кевин Брю на перфектна позиция, но халфът стреля право в ръцете на вратаря.

Локомотив (София) поведе с 1:0 на Левски в 77-та минута на мача. Бразилецът Том бе точен, след като бе най-съобразителен при добавка след страхотен удар на Маркиньос.

4069591

Преди това Маркиньос изпълни перфектен пряк свободен удар, който въпреки намесата на Пламен Илиев се удар в гредата. При добавката няколко футболиста на Левски и Локо (Сф) се бореха, но Том с гърди успя да бутне топката във вратата.

Този Здравков пусна още един дебютант в играта на Левски. Бразилецът Рафаел Бастос се появи на терена на мястото на Орлин Старокин.

След гола Левски се опита да натисне своя съперник, но изглежда нямаше сили. „Сините“ стигнаха до две положения. Пет минути преди края Ларсен Туре стреля с глава, но точно в ръцете на вратаря. След това Генков центрира към наказателното поле, където Белаид стреля с глава и топката мина много близо до страничната греда.