Локо (Сф) пак разгроми Ботев и стигна 1/4-финалите

Локомотив (София) е вторият отбор, който се класира на четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като разгроми с 5:1 втородивизионния Ботев (Гълъбово) в реванша на стадиона в столичния квартал „Надежда“.

С общ резултат 9:2 „железничарите“ категорично заслужиха правото си да се вредят в топ 8 на турнира, като освен тях, засега само Литекс също си е осигурил участие в по-предната фаза. „Оранжевите“ от Ловеч надвиха с 4:0 Пирин (Гоце Делчев) като гости в реванша във вторник и с общ резултат 7:1 елиминираха втородивизионния си съперник.

Още в първата минута Локомотив откри резултата срещу Ботев, благодарение на гола на Александър Манолов. В 32-ата Даниел Васев предопредели изхода на двубоя с второ попадение за домакините, които преди това бяха допуснали изненадващ изравнителен гол, дело на Иван Тошев от пряк свободен удар в 18-ата минута.

Даниел Генов наниза хеттрик за Локомотив в последните 15 минути на двубоя – в 74-ата, 78-ата и 90-ата минута, оформяйки крайното 5:1.

Останалите реванши в турнира за Купата на България ще се изиграят на 3-ти декември, като мачовете на Лудогорец с Берое са изместени за началото на 2015-та година.