Локо поднесе лош подарък на Камбуров за рождения ден

Локомотив (Пловдив) се наложи с 2:1 над Берое при гостуването си в Стара Загора в двубой от 12-ия кръг на Първа професионална лига. По този начин "смърфовете" бавно започнаха да излизат от кризата, като вече имат две поредни победи. Играчите на Войн Войнов развалиха празника на Мартин Камбуров, който вчера празнуваше 37-ия си рожден ден. Бившият ас на Локо сега защитава цветовете на заралии, но не успя да накаже някогашните си съотборници.

Иначе Димо Бакалов и Дино Мартинович се разписаха за шампиона на България за 2004 година. Педро Еуженио бе точен за Берое, но неговото попадение не стигна за нещо по-съществено.

В 23-ата минута левият бек на "смърфовете" Муса Мухамед центрира опасно отляво и Бакалов с глава откри резултата - 1:0 за гостите от Пловдив. Дойде време за кратко лутане по терена, за да настъпи 38-ата минута. При идентична ситуация Антон Карачанаков намери Педро Еуженио във вратарското поле на Локо и нисичкият португалец изравни.

В 71-ата минута Дино Мартинович отново изведе Локо напред в резултата. Халфът от Словения тъкмо се бе появил в игра, когато Пауло Серджо го намери с извеждащ пас зад отбраната на заралии. Той мина Пернич без проблеми и завърши на празна врата, за да донесе победата на "смърфовете".

Локомотив (Пловдив) е на 6-а позиция в класирането със 17 точки, докато Берое е със същия актив, но с по-лоша голова разлика и заема 7-о място.