Локо (Пловдив) с първа победа при голов дебют на Камбуров

Локомотив (Пловдив) записа първа победа през сезона в А група, след като възпитаниците на Неделчо Матушев спечелиха гостуването си на новака в елита Хасково с 2:1 в мач от 3-ия кръг на шампионата.

Срещата беше много отворена с положения и пред двете врати, но новото попълнение на Локомотив - Мартин Камбуров, записа отличен дебют и беше в основата на победата.

След като той и Емил Ангелов записаха по един пропуск пред двете врати, бившият играч на ЦСКА, който разтрогна само преди дни, вкара прекрасен гол в 22'. Той стреля директно от пряк свободен удар на 29 метра от вратата, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл.

До края на полувремето домакините имаха претенции за дузпа, а Емил Ангелов от няколко метра при добавка не успя да уцели вратата.

В 57' "смърфовете" привидно бяха решили мача, след като Благой Наков достигна наглед безнадеждна топка и с хубав удар матира вратаря на домакините и направи 2:0.

До края на двубоя обаче Хасково можеше да изравни, след като резервата Деян Лозев върна своите в мача, а в 83' Джихат Кямил можеше да се разпише, но защитник на Локомотив успя да избие. Минута по-късно Васил Велев преодоля Йордан Господинов, но ударът му се отби в гредата - 1:2 и победа за Локомотив (Пловдив).

Така "смърфовете" се озоваха временно на второто място с актив от 5 точки след победа и две равенства. Хасково, който почна с победа над Лудогорец, е на 6-о място с 3 точки и две последователни загуби.