Локо (Пд) знае как да се изплъзне на ЦСКА

Локомотив (Пловдив) е един от трите отбора в българската А група, които все още нямат поражение от ЦСКА през този сезон.

„Смърфовете“ направиха нулево равенство с чисто новия състав на Стойчо Младенов в първия кръг на редовната кампания на стадион „Българска армия“, а с гол на Крис Гади в първите секунди на ответния мач на „Лаута“ спечелиха с 1:0.

Другите два тима, които още не познават поражението срещу „червените“, са шампионът Лудогорец и един от коравите бойци в елита ни – Черно море. Лудогорец записа три победи – с 3:0 в Разград и 2:0 и 1:0 на стадион „Българска армия“, докато „моряците“ два пъти завършиха 0:0 и веднъж надвиха с 2:1 „армейците“.

Днес от 19:30 часа Локомотив ще се опита да остане непобеден от „червените“, но задачата няма да е никак лека, особено при положение, че тимът на Александър Станков мисли повече за полуфиналите в турнира за Купата на България и може да се даде почивка на част от основните футболисти.

Иначе Локомотив и ЦСКА вече седем поредни мача на „Лаута“ не са записвали равен резултат, като домакините са излизали победител 2 пъти, а „армейците“ - 5 във въпросните срещи.

За последните 10 мача в Пловдив път Локо има 4 успеха, ЦСКА – 5, а равенството е 1, като головата разлика е в полза на 31-кратните шампиони 19:12. Най-добрата серия на Локомотив срещу „армейците“ е 3 победи и 4 равенства в периода 1974-та – 1984-та година.

Най-добрата поредица на ЦСКА в Пловдив пък е 4 победи и 2 ремита през 1968-ма – 1974-та година.