Локо Пд загуби финала за "Султан къп" от Хайдук

снимка: lokomotivpd.com

Локомотив Пловдив загуби финала четиристранния приятелски турнир по футбол "Султан Къп" в турския курорт Белек с 5:6 след изпълнение на дузпи от водения от българския специалист Красимир Балъков тим на Хайдук Сплит.

Редовното време завърши 2:2, информира БТА. Фаталният пропуск за пловдивските железничари от бялата точка направи Ангел Йошев.

Хърватите поведоха още в третата минута. Новопривлеченият латвийски вратар Андрейс Павловс спъна Анте Вукушич в наказателното поле и потърпевшият отбеляза отсъдената дузпа.

Възпитаниците на Емил Велев изравниха в 25-ата минута, когато Здравко Лазаров прати топката в мрежата с хубав изстрел след фаул от дъгата пред наказателното поле.

Само шест минути по-късно обаче Хайдук отново излезе напред в резултата. Анас Шарбини отправи силен удар към Павловс, вратарят успя само да избие, а Вукушич беше най-съобразителен в пеналта и направи добавка за 2:1.

До почивката хърватите доминираха, като Павловс на два пъти спаси вратата си от нов гол след удари на Мийо Цакташ и Шарбини от чисти позиции.

Локомотив стигна до ново изравняване в 55-ата минута, когато Валери Георгиев отблизо засече след центриране от корнер.

Хърватите продължиха да играят по-активно и на няколко пъти бяха близо до попадение. В 69-ата минута бразилецът Джеймс стреля опасно от десетина метра, но Павловс изби.

От последвалия корнер Мато Неретляк засече отблизо с глава, но отново стражът на българите беше на висота.

В 77-ата минута резервата Иван Вукович направи самостоятелен пробив, влезе в наказателното поле, но ударът му профуча на сантиметри от целта.

Две минути по-късно Даниел Георгиев шутира мощно от 25 метра, но Горан Блажевич показа страхотен рефлекс и изби.

До края резултатът остана непроменен и носителят на трофея трябваше да бъде определен с дузпи.

Футболистите на двата отбора бяха безпогрешни от бялата точка до шестите изпълнения, при които Блажевич спаси удара на Йошев, а след него Рубен Лима донесе купата на Хайдук.

Съставът на Локомотив Пловдив: Павловс, Родригес, Бенжелюн, Валери Георгиев, Венков, Златински, Даниел Георгиев, Даксон Да Силва, Дяков, Карвальо, Лазаров (Йордан Тодоров, Коцев, Витанов, Йошев, Йорданов, Ревиво, Спасов