Локо Пд вкара два гола, но загуби от грузинци

снимка: lokomotivpd.com

Локомотив Пловдив допусна своята трета загуба в контролите от лятната си подготовка. Този път „смърфовете" паднаха от шампиона на Грузия Зестафони с 3:2.

За пловдивчани се разписаха Здравко Лазаров и Илиян Йорданов. За гризинците точен бе на два пъти Двали, а едно попадение добави Бабунашвили.

Това бе четвърта проверка за "черно-белите" преди старта им срещу Витес в Лига Европа. В предишните мачове те загубиха с 1:3 от албанския Теута, завършиха 0:0 със сръбския Ягодина и бяха разгромени с 0:4 от Стяуа.

Зестафони поведе още в 9-та минута с гол на Джаба Двали от пряк свободен удар.

Четири минути по-късно Локомотив изравни чрез Здравко Лазаров, който пое топката в центъра, проби отляво и прехвърли излезлия напред вратар на Зестафони за 1:1.

Така завърши и първата част, а през второто полувреме, след извършените и от двамата треньори промени, Зестафони успя да стигне до крайния успех.

Още в 54-та минута Двали вкара втория си гол в мача, а пет минути по-късно Овоникоко от грузинския тим тресна и гредата на влезлия като резерва Йордан Господинов.

Зестафони обаче бе по-добрият тим и в 76-ата минута Бабунашвили направи 3:1 след хубав изстрел.

Локомотив се пак успя да върне един гол, който падна от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Христо Спасов. Точен бе Илиян Йорданов. Пловдивчани опитаха да стигнат и до равенство в края, но не успяха.

Утре Локомотив излиза срещу шампиона на Румъния Клуж.

Съставът на Локомотив: Баия, Родригес, Борис, Саламастракис, Маркес, В.Георгиев, Даксон, Сержиньо, Тимонов, Лазаров, Тасио (Господинов, Тодоров, Христозов, Коцев, Йорданов, Стефанов, Спасов, Маламов, Котев)