Локо (Пд) укроти "бистришките тигри" на "Лаута"

Локомотив Пловдив си осигури очаквана победа с 3:1 срещу тима Витоша Бистрица в последен мач от 5-ия кръг на Първа лига. Дино Мартинович откри резултата още в 4-тата минута, след като получи извеждащо подаване от Димо Бакалов и останал очи в очи с стража на гостите словенецът не сгреши. Само 5 минути по-късно обаче гостите стигнаха до изравнително попадение дело на Стефан Христов, който се възползва от неумела игра с глава на Пламен Крумов в наказателното поле пред Илко Пиргов. В 37-ата минута Парвиз Умарбаев с хубав прехвърлящ удар отново изведе смърфовете напред в резултата.

В 67-ата минута Дани Кики осигури трите точки за домакините, след като останал непокрит в наказателното поле, добута една топка зад голлинията.