Локо Пд удари ЦСКА насред "Армията" в контрола

ЦСКА изигра поредния си слаб мач и загуби от Локомотив Пловдив с 1:2 в контролна среща, играна на стадион „Българска Армия".

Срещата бе закрита за фенове, но бе наблюдавана от собствениците на клуба Димитър Борисов и Иво Иванов, а наставникът на „армейците" Стойчо Младенов пусна в игра вероятния състав, с който ще играе в предстоящите срещи от А група, след като забраната за картотекиране на новите футболисти на „червените" изтече.

Двата тима вече се срещнаха в мач за първенството на България, където в третия кръг не успяха да се победят, завършвайки 0:0. Сега двете попадения за пловдивчани реализираха Атанас Курдов в 35-та и Валери Георгиев в 61-та минута. Голът на ЦСКА дойде след като Мартин Кавдански вкара топката в собствената си врата 12 минути преди края на срешата.

Мачът започна на бързи обороти, а през първата част ЦСКА владееше инициативата и създаде няколко голови опасности пред вратата на Йордан Господинов. Крачунов, Платини и Тенгариня пробваха да затруднят стража на „смърфовете", но той се справяше с положенията пред своята врата.

В 35-та минута Локомотив организира добра акция, която завърши с шут на Димо Атансов, отразен от Томаш Черни. При последвалия корнер най-съобразителен в наказателното поле се оказа новото попълнение на пловдивчани Атанас Курдов, който отбеляза за 0:1.

На полувремето Стойчо Младенов направи цели осем промени, като в игра останаха само Анисе, Тенгариня и Крачунов. От резервите пък в игра не се появиха само героят от мача с Миньор Станко Йовчев и гръкът Илиас Кириакидис.

Емил Велев съшо направи шест промени и на терена се появиха Георги Стефанов, Станислав Маламов, Никола Станков, Николай Петков, Мартин Кавдански и Павел Ковачев.

ЦСКА започва да атакува още с първия съдийски сигнал и малко след подновяването на играта дошлият именно от Локомотив бразилец Тасио бе изведен зад „червената" защита, но не можа да преодолее Господинов. Само минута по късно Тодор Янчев получи топката от Скирили и с удар от десетина метра удари напречната греда на противниковата врата.

В 61-та минута локомотивци за втори път в срещата изненадаха неприятно ЦСКА. Тенгариня, който бе останал последен в защитата на ЦСКА се препъна и подари топката на Валери Георгиев, който преодоля Макенджиев и направи резултата 0:2.

След втория гол на Локомотив положенията пред двете врати понамаляха, но въпреки това в 78-та минута ЦСКА все пак успя да върне едно попадение. Анисе напредна по лявото крило, центрира успоредно на голлинията и там Кавдански си вкара нелеп автогол, с което оформи крайния резултат.

Състав на ЦСКА: Томаш Черни, Лукас Саша, Пламен Крачунов, Апостол Попов, Нилсон Антонио, Александру Пакурар, Бернардо Тенгариня, Нджонго Присо, Анисе Абел, Сержиньо, Мишел Платини

след почивката в игра влязоха: Макенджиев, Родригес, Бенжелюн, Венков, Нюаджи, Янчев, Скиорили, Тасио

Състав на Локомотив Пд: Йордан Господинов, Костадин Марков, Кирил Котев, Валери Георгиев, Диего Фераресо, Христо Златински, Даниел Георгиев, Рангел Абушев, Марин Петров, Димо Атанасов, Атанас Курдов

след почивката в игра влязоха: Стефанов, Кавдански, Ковачев, Маламов, Станков, Запрянов, Стамов, Спасов