Локо (Пд) се изложи и падна от кипърци

Локомотив Пловдив загуби първата си предсезонна контрола от кипърския АЕЛ Лимасол с 0:2 Черно-белите излизязоха в стартов състав: Пиргов, Крумов, Везалов, Марков, Велковски, Траянов, Ннеку, Марчев, Бакалов, Мартинович, Камбуров.

В гостите от Кипър поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа. Ннеку подари топката в средата на терена на АЕЛ, които организираха контраатака и Велковски фаулира нападател на противниковия отбор в наказателното поле. От бялата точка играч на тима от Лимасол не сбърка и направи резултата 0:1. Последва спиране на играта, за да могат играчите да пият вода. В дадената от съдията пауза Веселин Марчев репликира рефера и пое преждевременно към съблекалните, като бе заменен от свой съотборник на терена. Според самият Марчев той е разкритикувал съдията, че не може да се справи с една контролна среща, след което реферът му е показал червен картон.

Първото полувреме завърши с пропуск на Дино Мартинович, който от точката на дузпата стреля в ръцете на вратаря, след като получи центриране по земя от ляво.

5 минути след подновяването на играта за второто полувреме АЕЛ направи резултата 0:2. Попадението дойде след нова грешка в защитата на черно-белите.

На два пъти през този мач играчи на Локо Пд поискаха дузпи, но и двете ситуации останаха без сигнал от главния рефер.