Локо (Пд) разпиля наивния Пирин, Камбуров с хеттрик

Локомотив (Пловдив) постигна най-убедителната си победа от началото на сезона в А група и за първи път отбеляза повече от два гола в един мач, след като смаза Пирин с 4:2 на своя стадион в парк „Лаута“ в мач от 27-ия кръг.

Домакините демонстрираха отлична ефективност и напълно заслужено „напълниха кошницата“ на благоевградчани, които отново бяха симпатични с дръзките си действия преди почивката, но гол в края на полувремето пречупи духа им.

Мартин Камбуров се превърна в герой за „смърфовете“, реализирайки хеттрик, а Дани Кики се разписа за първи път от миналата есен с фантастичен далечен шут. Мартин Тошев отбеляза единственото попадение за Пирин и след почивката също имаше нелоши възможности да се разпише, но „орлетата“ паднаха в капана на грешките си в защита.

Камбуров откри резултата в 18-ата минута след изпълнение на тъч и сервирана в наказателното поле на гостите топка, при която бранителите в зелено сякаш заспаха и позволиха на опитния голмайстор да завърши точно.

Тошев с глава се разписа за 1:1 в 27-ата минута след добро центриране отдясно на Янко Сандански и персонална грешка в защита на Кирил Котев. Именно Сандански обаче със закъсняла намеса в 45-ата минута извърши нарушение в собствената пеналтерия, което доведе до дузпа, превърната в гол за 2:1 от Камбуров.

В 52-ата Локомотив съвсем пречупи съперника с гол от над 20 метра на Дани Кики, а в 57-ата Камбуров оформи хеттрика си и придаде разгромно изражение на преднината на домакините – 4:1.

Пламен Крумов игра с ръка в собственото си наказателно поле в 84-ата минута и Мартин Тошев се разписа от отсъдената дузпа – 4:2.

Локомотив (Пд) събра 28 точки и се изравни с Черно море и Ботев, макар и преди тези два тима да изиграят срещите си от кръга. Пирин остава осми – точно зад „смърфовете“, но с цели 11 пункта по-малко от тях, като вече седми пореден мач не познава вкуса на победата и вече не е фаворит в битката за оцеляване.