Локо (Пд) продължи агонията на Черноморец

Пловдивският Локомотив се утвърди в Топ 5 на българския шампионат, след като днес „смърфовете" спечелиха с 1:0 гостуването си на Черноморец в мач от 12-ия кръг на първенството.

Двубоят на „Лазур" бе решен след само три минути игра, когато централният бранител Пламен Крачунов реализира във вратата на „акулите".

По този начин Локомотив събра актив от 22 точки и е твърдо на пета позиция в таблицата, разполагайки с три пункта повече от Левски. „Смърфовете" се намират и на само точка от четвъртия ЦСКА и на две от вечния враг Ботев.

Черноморец от своя страна продължава да се представя слабо в шампионата, като воденият от Димитър Димитров - Херо състав остава 12-и със само 11 точки на сметката си. За „акулите" това бе и седмо поражение от 12 мача до момента.

Сблъсъкът край морето нямаше как да стартира по-зле за домакините. Още в 3' Здравко Лазаров центрира от статично положение, а Пламен Крачунов с глава матира Георгиев за 0:1. Малко след това Казнаферис можеше да удвои, но топката мина близо покрай гредата.

Малко преди почивката Мартин Камбуров осъществи впечатляващ рейд в половината на Черноморец, но таранът на Локо не успя да преодолее и вратаря на домакините. В добавеното време отново Камбуров стреля с глава, но на сантиметри от рамката.

През втората част и двата тима опитаха атаки към противниковите вратари, но до нови попадения така и не се стигна. В 77' домакините претендираха за дузпа, но вместо това Манзоро получи жълт картон за симулация от рефера Станислав Ставров.

В добавеното време на мача Мартин Камбуров можеше да сложи точка на спора, но централният нападател на Локомотив направи сериозен пропуск. Камбуров получи подаване от свой съотборник и стреля от близка дистанция с левия крак, но Георгиев успя да отрази в корнер.