Локо (Пд) пречупи Пирин с два гола на Камбуров

Локомотив (Пд) постигна очакван успех над аутсайдера Пирин (ГД) пред собствена публика, след като днес „смърфовете" спечелиха с 2:0 в мач от 9-ия кръг на първенството.

И двата гола за Локо бяха дело на Мартин Камбуров, който се разписа на два пъти между 20' и 27'.

Така Локомотив събра актив от 16 точки и се изравни с третия Литекс, но и с уговорката, че „оранжевите" са с мач по-малко. В неделя Литекс гостува на ЦСКА в столицата.

Пирин (ГД) пък продължава с отчайващото си представяне от началото на сезона, като „зелените" остават със само една спечелена точка и заемайки твърдо последното 14-о място в класирането.

Развръзката на ст. „Локомотив" настъпи още в средата на първата част, когато „смърфовете" вкараха два бързи гола.

В 20' Мартин Камбуров реализира първото си попадение в мача. Таранът засече прецизно центриране на Здравко Лазаров и с глава намери мрежата за 1:0.

Седем минути по-късно резултатът на „Лаута" бе удвоен. Дебютантът за Локо Гади центрира в малкото наказателно поле на Локомотив, където отново Камбуров засече кълбото за 2:0.

През втората част темпото в Пловдив намаля, като до нови голове така и не се стигна. В 53' ветеранът Здравко Лазаров бе много близо до попадение, но прехвърлящият удар на крилото срещна гредата зад Абдиков.

В 69' гостите от Пирин бяха близо до първи гол, но бранител на Локо изчисти топката от голлинията.