Локо (Пд) подчини Славия и поне временно изпревари Левски

Тимът на Локомотив Пловдив изпревари поне временно Левски във временното класиране на Виктория ФП, след като днес "бяло-черните" изковаха домакински успех с 2:1 над Славия в двубой от 25-ия кръг. Головете за Локо бяха дело на Сержиньо и Христо Златински, докато Славия отбеляза чрез Радослав Василев малко преди края.

По този начин Локомотив се изравни по брой точки с Литекс във временното класиране - по 49, докато вече шестият в таблицата Левски разполага с 47. Тази вечер обаче "сините" гостуват на Калиакра в Каварна, като евентуален успех ще ги изкачи на 4-та позиция. Славия остава на 8-а позиция с 43 точки.

Първата част на ст. "Локомотив" протече изцяло под диктовката на домакините, които заслужено се оттеглиха на почивка с преднина от два чисти гола. "Смърфовете" нокаутираха своя съперник за само 8 минути игра, а до полувремето футболистите на Славия не отправиха нито един точен удар в очертанията на вратата.

Сблъсъкът започна вихрено за домакините, които откриха още в 4'. Капитанът Здравко Лазаров центрира от ъглов удар, като кълбото бе засечено от Михаил Венков. В крайна сметка обаче последното докосване бе на Сержиньо, който от воле простреля Емил Петров за 1:0.

Ситуацията за "белите" се влоши само четири минутки по-късно, когато Локомотив стигна и до втори гол. Удар на Христо Златински срещна гредата зад Петров, но при добавката халфът бе по-ефективен и удвои преднината на своя тим.

До края на полувремето Славия с нищо не застраши пазената от Иван Караджов врата, докато "смърфовете' пропуснаха шанс дори да увеличат аванса си. В 14' Златински стреля неточно след центриране на Сержиньо, а Джереми Родригес и Даксон също изпратиха топката в аут.

На почивката Мартин Кушев очаквано взе мерки, като наставникът на "белите" извърши двойна смяна. Играта напуснаха Тошев и Романов, като местата им бяха заети от Радослав Василев и Спас Георгиев. Полувремето обаче отново стартира по-добре за Локомотив, като в 50' Даксон отново отправи удар, но и този път в аут. Три минути по-късно близо до трети гол бе и Карвальо, който обаче също не намери очертанията на вратата.

С минутите Славия продължаваше да изпитва сериозни проблеми в атака, докато интересните ситуации бяха пред вратата на Емил Петров. За пореден път Даксон изпробва късмета си на два пъти, като това стори и Базил де Карвальо.

В 79' отборът на Славия все пак показа нещо в предни позиции, като столичани намалиха с първото си по-добро положение за реализиране на гол. Радослав Василев засече центриране на свой съотборник и от точката на дузпата вкара за 1:2.

До края на мача нови попадения не последваха, но интересни ситуации не липсваха. В 89' наставникът на домакините Емил Велев бе изгонен от рефера Ивайло Стоянов, след като Кокала протестира бурно за неотсъдено нарушение на Емил Петров спрямо Базил де Карвальо.