Локо (Пд) победи Брестник с 1:0 в контрола

снимка: SPORTA.BG

Локомотив (Пловдив) победи втородивизионния Брестник с 1:0 в контролен мач пред около 500 души на Лаута. Неофициален дебют за „черно-белите" направиха бразилците Тиаго и Рафаел, както и юношата Георги Петров - Геша.

Първото опасно положение в мача създаде капитанът Димитър Илиев в 21-ата минута. Той пое топката с гърди след центриране отдясно, след което я изстреля с десния крак, но вратарят Личев изби в корнер. В 30-ата минута Даксон шутира от фаул и отново Личев спаси сигурен гол, избивайки в корнер. Две минути по-късно стражът на Брестник бе безпомощен пред нов шут на Даксон от фаул, но този път топката рикошира в напречната греда.

В 56-ата минута влезлият на смяна Георги Петров също бе много близо до откриване на резултата. Геша засече с глава прекрасно центриране отляво на Тиаго, но топката излезе в аут. Все пак логичното се случи в 58-ата минута, когато Том изсипа топката към наказателното поле и Красен Трифонов прехвърли с глава небрежно излезлия напред вратар Личев за 1:0. Това бе първото попадение на Трифонов с екипа на Локомотив. Пет минути преди края Георги Петров бе ударен с лакът от Радо Влашев при неволен сблъсък. В резултат на това Геша напусна терена с пукната глава. Интересното е, че младият талан игра пет часа по-рано за юношите старша възраст на клуба и дори отбеляза три гола при победата с 4:0 над Спартак (Пд).